e
sv

Sony’den PlayStation 5 Hakkında Önemli Açıklama!

ps5 2 | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony, PlayStation 5 stok durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Eğer PS5 almayı düşünüyor ve stok bulamıyorsanız biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Sony have rebranded a bunch of UHD Blu-rays as PS5 4K movies | GamesRadar+

 

Sony, 2020’nin Kasım ayında tüm dünyada yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i resmi olarak piyasaya çıkarmıştı ancak satışa sunulur sunulmaz stokları tükenen PS5, Türkiye’de de 8.299 TL’lik yüksek fiyatına rağmen büyük talep görmüştü.

Türkiye’de de stok sorunu yaşanan PS5, geçtiğimiz günlerde son olarak Amazon.com.tr üzerinden bir kez daha resmi olarak satışa sunulmuş ve 5 dakika içerisinde tüm stokları tükenmişti. Bugün iste PlayStation 5 stok durumu hakkında Sony cephesinden herkesin merakla beklediği açıklama geldi.

Sony’den gelen açıklamalara göre; PS5, 7 Ocak ve 12 Ocak 2021 tarihleri arasında üçüncü sevkiyatını yapacağını söyledi. Aralarında Türkiye’nin de olması beklenen bu sevkiyat planında kaç adet konsolun yer alacağı ise henüz açıklanmadı.

Sony’nin stok hakkındaki açıklaması şimdilik sadece ana konsol ile alakalı. DualSense, Pulse 3D kulaklık, şarj istasyonu, medya kumandası ve kamera gibi aksesuarların ne zaman stoklarda olacağını ise kimse bilmiyor. Konsol ile birlikte yok satan aksesuarlar da muhtemelen Ocak ayının sonlarına doğru tekrardan stoklarda yerini bulacaktır.

 

Sosyal medya mecralarında Sony’nin bilerek az konsol ürettiği gibi mantık dışı yorumlar yer alıyor. Ancak bu yorumların doğru olmadığını konsolun gerçekten de kapış kapış satıldığının altını çizelim. Koronavirüs pandemisinden dolayı beklenenden daha az üretilen PS5’in, 2021 yılında eğer bir aksilik olmaz ise beklenen üretim kapasitesine ulaşacağı söyleniyor.

Son olarak Türkiye’de konsollardan alınan ek gümrük vergisinin yüzde 50’den yüzde 20’ye düştüğünü belirtelim. Bakalım PlayStation Türkiye 8.299 TL’lik fiyatta ne kadarlık bir düşüş yaşanacak?

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI