e
sv

Sony Xperia 1 III İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

sony xperia 1 iii icin yeni bilgiler ortaya cikti 63K5JgIz | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony Xperia 1 III İçin Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Sony bu yılın başlarında Xperia 1 II modelini tanıtmıştı. Telefonun tanıtılmasının akabinde bir yıla yakın vakit geçmişken, Sony Xperia 1 III modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Telefonun Snapdragon 888 işlemciyle geleceği yükseltilmiş kamera özellikleriyle karşımıza çıkması bekleniyor.

Sony Xperia 1 III bilinen özellikleri

Tasarımsal olarak evvelki modele epey benzeceği söylenen telefonun ekran tarafına küçük bir değişiklik geliyor. Çentiğin boyutunu güncelleyen ve küçültme yoluna giden Sony ön taraftaki kamerayı da geliştiriyor. Birebir formda aygıta daha gelişmiş bir ekran eklemesi yapılıyor ve bu ekleme ile kullanıcıların 4K bir ekrana kavuşması bekleniyor.

 

Sony Xperia 1 III

Twitter üzerinden bir kullanıcı tarafından sızdırılan özellikler ışığında telefonun evvelki modele ile misal fiyat etiketine sahip olacağı görülüyor. Telefonun 6.5 inç 4K OLED HDR ekrana sahip olması bekleniyor ve ekranın yüzde 15 oranında daha parlak olacağı aktarılıyor. Telefonda birebir vakitte işlemci olarak Snapdragon 888 tercih edilecek olan telefonun suya karşı dayanıklılığı IP68 sertifikasıyla sağlanacakken parmak izi okuyucusunun sağ tarafta tuşa konumlandırılacağının altı çiziliyor.

Telefonun daha evvel ortaya çıkan özelliklerinde ise şunlar yer alıyordu:

3.5 mm kulaklık girişinin olacağı aktarılırken, 21:9 ekranın kullanıcılar tarafından sevilmesi nedeniyle rastgele bir değişiklik olmayacağı belirtiliyor. Öbür amiral gemisi modeller üzere ekranın yüksek tazeleme suratına sahip olacağı söylentiler ortasında yer alıyor.

8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile beklenen telefonun 1.199 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor. Telefonun Türkiye’de satılması şu an için beklenmiyor.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI