e
sv

Çin Aşısı Maalesef Yeniden Ertelendi!

virus teknodeha | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


Şok haber: Çin aşısı bir kez daha ertelendi!

Çin aşısının ülkemize gelişi bir kez daha ertelendi. Konu hakkındaki açıklamayı Fahrettin Koca yaptı.

Türkiye, koronavirüs ile mücadelede umutlarını aşıya bağlamış durumda. Her ne kadar hafta içi 21.00 ve 05.00 arasında, hafta sonları ise tamamen sokağa çıkma kısıtlaması uygulansa da hasta sayısı yine de oldukça fazla. Bu durumda Çin’den gelecek aşı bizler için gerçekten de büyük önem taşıyor. Eğer insanlar aşı olur ve bu anlamda bir bağışıklık kazanabilirse, eski günlere dönmememiz için hiçbir sebep kalmıyor.


Bildiğiniz gibi Türkiye tercihini büyük oranda SinoVac tarafından üretilen CoronaVac isimli aşıdan yana kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bunun yanı sıra Pfizer ve BioNTech ortaklığında yapılan aşının da Türkiye’ye geleceğini açıkladı. Gelen haberler Çin aşısının bugün ülkemize doğru yola çıkacağı yönündeydi ancak beklenen olmadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabı üzerinden konu hakkında önemli bir Tweet paylaştı.

Çin

Bakan Koca paylaşımında, ”Pekin’deki COVID-19 alarmı ve Pekin gümrüğünde görülen COVID-19 vakası sebebiyle gümrük hareketliliğine geçici olarak ara verilmiştir. Bu nedenle gümrük işlemlerinden sonra yola çıkması beklenen aşılarımızın gelişi bir iki gün ertelenmiştir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Hatırlanacağı üzere daha öncesinde aşının bu ayın ilk haftasında Türkiye’ye geleceği ve aşılamanın 11 Aralık’ta başlayacağı açıklanmıştı. Böylece aşının ülkemize gelişi ikinci defa ertelenmiş oldu.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI