e
sv

Siyah PlayStation 5 Güvenlik Önlemlerine Takıldı!

Siyah PlayStation 5 Guvenlik Onlemlerine Takildi | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Siyah PlayStation 5 Güvenlik Önlemlerine Takıldı!

Normal PS5 ile kıyaslandığında daha pahalı olan ve bahar aylarının sonlarına doğru gönderilmesi planlanan Siyah Playstation 5 ‘lerle ilgili sıkıntılı bir durum gündemde. Söz konusu Playstation 5 ’lerin satışını yapacak olan firma, site güvenliği ile ilgili tehdit altında olduğunu belirterek siparişleri geri çevirdi.

Tehditler siyah PS5 siparişlerini iptal ettirdi

SUP3R5 mağazası geçen hafta, özel bir siyah PS5 modelini satışa sundu. Şu anda sadece beyaz renkli versiyonu mevcut olan konsol, oldukça şık ve klasik bir görünüme sahipti. Ancak stokları neredeyse 30 saniyede tükenen konsol için, sitenin güvenliğine yönelik tehditler olduğunu belirtildi ve verilen siparişler iptal edildi. Böylelikle siyah renkli PS5 konsolu satıştan kaldırıldı.

Siyah playstation 5 tekno deha

VGC’ye yapılan açıklamalara göre, şirketin silinen Twitter hesabına ilişkin konuyla ilgili bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmede oyuncular bir sistemi gerçekten güvence altına alıp almadıklarını bilmeden ücretlendirildiği için satışın planlandığı gibi gitmediği ifade edildi. Ayrıca daha sonraki bir tweette ise mevcut siparişlerin tehditler ve personel güvenliği gerekçe gösterilerek iptal edildiği belirtildi.

Mağaza açıklamasında, “Dün gece ekibimiz güvenliklerine yönelik inandırıcı tehditler almaya başladı. “Bunları ciddiye alıyoruz. Ekibimizin güvenliğini ve refahını veya bunun siparişinizin teslim edilmesine getireceği potansiyel etkiyi riske atmaya istekli değiliz” sözcükleri de kullanıldı.

Şimdiye kadar Sony, PS5’i alternatif renklerde satacağına veya aksesuarlar için başka herhangi bir renk olup olmadığına dair hiçbir belirti vermedi. Bunun kalıcı bir karar mı yoksa erken tedarik sorunları nedeniyle gerekli mi olduğu ise henüz belli değil.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.