e
sv

Sınavlar İptal Ziya Selçuk Açıklama Yaptı

Yazılı Sınavlar İptal Edildi
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sınavlar İptal Ziya Selçuk Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Ziya Selçuk’un sınavların yüzyüze yapılacağını açıklamasıyla birlikte sosyal medya üzerinden yoğunca tepki almaya başladı. Twitter gündeminden günlerce düşmeyen hashtagler açıldı. Ve tüm bu yapılanlar bir sonuca bağlandı. 1. dönem yapılacak sınavlar iptal edildi. Ziya selçuk yaptığı açıklamada ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin dönem içerisinde yaptığı performans vb. şeylerden lise öğrencilerinin ise 2. dönem girecekleri yüzyüze sınavdan karne alacaklarını belirtti.

 

Yazılı Sınavlar İptal Edildi!

 

Ziya Selçuğun Açıklaması;


Sevgili Öğrencilerimiz;

Biz eğitimi, ders konularını sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz.Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için uygulanır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu farketmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

Bu yıl olağan üstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararla; uzun değerlendirmeler sonucunda alınıyor. Bilim kurulunun tavsiyelerini ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüzyüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notları ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz. 

Lütfen siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacınız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz.

Güzel bir gün diliyorum.

Ziya Selçuk | Milli Eğitim Bakanı


Ziya Selçuk’un açıklaması bu şekildeydi, sınavların iptal edilmesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce iyi oldu mu? Görüşlerinizi yorum bölümünden belirtebilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzer içeriklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
 • Sss
  1 sene önce

  Geç gelen güzel bir haber

  yorum beğen