e
sv

Samsung Telefon Satışında 9 Yıl Sonra Düşüşte

samsungun telefon tedarikinde 9 yil sonra bir birinci | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Telefon Satışında 9 Yıl Sonra Düşüşte

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung , telefon tedariği için uzun yıllar sonra bir başarısızlık yaşadı. Her yıl en çok akıllı telefon satan ve tedarik eden firmalar listesine ismini yazdıran firma, 2020 için büyük bir kayıp yaşadı.

Telefon üretimi ve tedarik konusunda birçok firmanın önünde olan Samsung, geçmiş yıllara nazaran 2020’de daha az telefon tedarik etti. Lakin elde edilen tedarik sayısı, son 9 yılın en düşük sayısı olarak kendisini gösterdi. Firmanın ulaşamadığı sayının 300 milyon olduğu aktarılıyor.

Samsung telefon tedariği düşüşte

Güney Kore’den gelen bir rapora nazaran önde gelen telefon üreticisi Samsung, sonuna yaklaştığımız yıl içinde 300 milyon adet tedarik sağlayamadı. Yılın son gününe kadar firmanın 270 milyon adet model tedariği yapacağı belirtiliyor. Firma, en son 9 yıl evvel 300 milyondan az tedarik sayısına ulaşmıştı. Bu da salgının Samsung’a olan tesirini gösteriyor.

2020’nin 3. çeyreğinde Samsung telefon tedariği için 189 milyon adet bilgisi bulunuyor. 1 Temmuz ile 31 Eylül ortasında gerçekleşen bu sayının yüksek olmasında, kimi ülkelerde salgın yayılma suratının yavaşlamasının olumlu yansıdığı olduğu belirtiliyor.

Samsung

Firmanın 2021 yılı için 5G, orta ve giriş segment modellerini kapsayan 301 milyon adet tedarik maksadı bulunuyor. Bu 301 milyon tedariğin 287 milyonunun akıllı telefon olacağı aktarılıyor. Akıllı telefonlar içinde de 50 milyon adet amiral gemisi modeli olacağı belirtiliyor. Bu da akıllı telefonların yüzde 17’sinin amiral gemisi modeli olacağı manasına geliyor.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI