e
sv

Samsung Takip Cihazını Tanıttı: Galaxy SmartTag

samsung takip aygitini tanitti galaxy smarttag FUlK8fwr | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Takip Cihazını Tanıttı: Galaxy SmartTag

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bu akşam düzenlediği Unpacked 2021 aktifliği ile birlikte en yeni teknolojik aygıtlarını gün yüzüne çıkardı. Etkinlikte, şirketin bir müddettir merakla beklenen ve sızıntı haberlerimize de konu olan Galaxy SmartTag isimli obje takip aygıtı da tanıtıldı.

Kayıp eşya yahut evcil hayvanları bulmak kolaylaşıyor

Samsung, yeni akıllı telefonları ve kulaklıklarının yanı sıra, kullanıcıların Galaxy aygıtlarının nerede olduğunu her an bileceği Galaxy SmartThing Find hizmetini ve obje takip aygıtı Galaxy SmartTag’i tanıttı.

Bluetooth teknolojisi ile çalışan Galaxy SmartTag eseri, anahtarlara, çantalara ve evcil hayvanlara kolay bir formda takılabiliyor. Kaybolan obje yahut evcil hayvanınızı bulmak için yapmanız gereken tek şey, cep telefonunuzdaki zil düğmesine tıklamak ve daha sonra Galaxy SmartTag’de çalmaya başlayan zil sesini takip etmek.

samsung takip cihazini tanitti galaxy smarttag128961 1 | Tekno Deha

İnternet irtibatına gerek duymuyor

SmartThing Find hizmeti ise akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler, kablosuz kulaklıklar ve öbürleri dahil olmak üzere tüm Galaxy aygıtlarının pozisyonunu izlemenizi sağlıyor. Yan odada yahut öteki bir ülkede olup olmadığına bakılmaksızın, bu aygıtların pozisyonunu haritada görüntülenebiliyor. Birebir vakitte aygıtların internete bağlı olmaları bile gerekli değil. Zira hizmet Bluetooth Low Energy (BLE) ve Ultra-WideBand (UWB) teknolojileri temelinde çalışıyor ve en yakın Galaxy aygıtlar üzerinden kayıp aygıtların pozisyonunu belirleyebiliyor.

samsung takip cihazini tanitti galaxy smarttag128961 2 | Tekno Deha

Kayıp aygıt yakınlarda bir yerdeyse, SmartThing Find özel bir arama modu başlatmanıza müsaade veriyor. Aradığınız aygıtın sinyal düzeyi akıllı telefon yahut tablet ekranında görüntüleniyor ve sinyal ne kadar yüksekse, aygıt o kadar yakın manasına geliyor. Bunu çocukken oynanan sıcak-soğuk oyununa benzetmek mümkün. Ek olarak, aramayı daha da kolaylaştırmak için kayıp bir aygıtta bir ses sinyali de tetiklenebiliyor.

Galaxy Smarttag Tekno Deha

Çoklu paketler halinde de satılacak

Tüm bunlara ek olarak SmartTag’lerle çeşitli IoT aygıtlar da denetim edilebiliyor ve örneğin evinizden şimdi içeriye girmeden ışıkları açabiliyorsunuz. Samsung, SmartTag eserini tekli, çiftli ve dörtlü paketler halinde satışa sunacağını açıkladı. Siyah, beyaz, yeşil ve pembe renk seçenekleri ile raflara çıkacak olan eserin 120 metre Bluetooth menziline sahip olduğunu da belirtelim. 280mAh kapasiteli pili ise 280 güne kadar kullanım ömrü sunuyor.

Galaxy SmartTag’in 29 Ocak 2021‘den itibaren tekli 29.99 dolar, çiftli 49.99 dolar ve dörtlü 84.99 dolarlık fiyat etiketiyle ile satışa sunulacağını da belirtelim.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Samsung Takip Cihazını Tanıttı: Galaxy SmartTag