e
sv

Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı

samsung neo qled tvlerini tanitti | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, ürettiği aygıtlarla kullanıcılara yenilikler sunmaya devam ediyor. Bu akşam yapılan canlı yayınla birlikte Şirket, Neo QLED TV‘lerini ve güneş gücü ile şarj olan uzaktan kumandasını tanıttı.

Güneş gücü ile şarj olan uzaktan kumandalar

Geçen akşam yaptığı The First Look 2021 canlı yayınıyla, Neo QLED televizyonlarını ve güneş gücü ile şarj olan uzaktan kumandalarını duyurdu. Tanıtılan uzaktan kumandanın üzerinde güneş gücü ile şarj olabilmesi için bir solar panel bulunuyor. Samsung bu kumanda ile birlikte yıllık 99 Milyon pil’in atık olmasını engelleyebilecek. Ayrıyeten, yeni Samsung uzaktan kumandanın tamamı geri dönüştürülmüş plastik atıklardan üretildi.

Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı

QN900A ve QN90A olmak üzere iki model bulunuyor. Yeni TV’lerde Quantum Küçük LED isminde yeni ışık kaynakları bulunuyor. Ayrıyeten Neo QLED TV‘ler için özel olarak optimize edilmiş yeni bir Neo Quantum GPU‘su bulunuyor.

Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı

QN900A, modelinde neredeyse çerçeve bulunmuyor. Infinity One dizaynına sahip bu model, 8K çözünürlüğü olan bir akıllı TV. QN90A modeli ise 4K çözünürlüğe sahip. İki TV ortasındaki tek fark çözünürlük oluyor. Ayrıyeten her iki TV de, Samsung Health, Harika Ultrawide GameView ve Google Duo üzere özelliklerden faydalanıyor.

Samsung, Neo QLED TV’lerini tanıttı

Quantum Küçük LED ismi verilen bu yeni ışık kaynağı teknolojisi, klasik LED’lerin tersine kırkta bir inceliğe sahip. Yeni Neo QLED TV’lerde Q-Symphony ismi verilen bir ses teknolojisi kullanılıyor. Bu ses teknolojisiyle birlikte TV’de bulunan hoparlörler barındırdıkları sensörler sayesinde odanıza en uygun ses ayarını yapabiliyor. TV’de bulunan hoparlörler Samsung sound bar’la senkronize bir biçimde çalışabiliyor. Bu sayede daha derin bir ses tecrübesi elde etmiş oluyorsunuz.

q symphonyjpg | Tekno Deha

Multi View özelliği de bulunan yeni Neo QLED TV‘lerde ekranı dörde bölebiliyoruz. Ayrıyeten Samsung, Samsung TV Plus uygulamasını da tanıttı. TV Plus taşınabilir uygulaması ile bölünen ekranlardan istediğinize telefonunuzdaki imgeyi yansıtabiliyorsunuz. Tanıtılan bu uygulama ile birlikte Samsung da internet yayıncılığı bölümüne girmiş oldu.

wideview | Tekno Deha

Samsung Neo QLED TV‘ler dört farklı aygıttan gelen manzarayı tek bir ekranda işleyebiliyor. Bu sayede dört farklı oyun konsolunu Neo QLED TV‘ye bağlayabilir ve bunları tıpkı anda kullanabilirsiniz.

Benzer makaleler için: teknodeha.com

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI