e
sv

Samsung Galaxy S21 Ultra: Üst Seviye Akıllı Telefon Tecrübesi

samsung galaxy s21 ultra efsanevi olmak icin tasarlanan ust seviye akilli telefon tecrubesi 5TactEiP | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Electronics, bir akıllı telefonun yapabileceklerinin sonlarını zorlayan, yeni amiral gemisi aygıtı Galaxy S21 Ultra’yı tanıttı. Galaxy S21 Ultra, Samsung’un en gelişmiş profesyonel seviye kamera sistemi ile en parlak ve en akıllı ekranı sayesinde Samsung’dan en düzgününü talep eden kullanıcılar için tüm imkânların seferber edildiği bir aygıt olarak dikkat çekiyor. Tıpkı vakitte, Galaxy S Serisi’ne birinci kez kullanıcıların çok sevdiği S Pen tecrübesini getiren bu akıllı telefon, üretkenliği ve yaratıcılığı da bir adım öteye taşıyor.

 Samsung Electronics Türkiye Lideri Philip Choi ise açıklamasında şunları söyledi: “Pandemi nedeniyle artık konutlarımızda çok daha fazla vakit geçirdiğimiz, sevdiklerimizden uzak kaldığımız güçlü bir devir içerisindeyiz. Hasebiyle akıllı telefonların rolü de artık kontakta kalmamız açısından her zamankinden daha fazla değer taşıyor. En son teknolojiye sahip en üst seviye akıllı telefon tecrübesini yaşamak isteyenler için tasarladığımız Galaxy S21 Ultra’da yer alan güçlü işlemcimiz, profesyonel seviyede kamera ve görüntü yeniliklerimizle kullanıcılar günlük ömürlerini efsaneleştirmekle kalmayacak birebir vakitte sevdikleriyle kesintisiz bir biçimde irtibatta kalabilmelerinin gönül rahatlığını yaşayacak. Samsung olarak öncelikli pazarlarımızdan biri olarak gördüğümüz Türkiye’deki kullanıcılarımıza üstün teknolojilerle donattığımız yeni amiral gemimiz Galaxy S21 Ultra’yı sunmanın büyük memnunluğunu yaşıyoruz. Samsung olarak 2021’de de Galaxy aygıtlarımızla kullanıcılarımızın birbirleriyle kontakta kalmaları için yanlarında olmaya devam edecek ve Türkiye’deki liderliğimizi daha da sağlamlaştıracağız.”

 

 Galaxy S21 Ultra, Galaxy S Serisi’nin en gelişmiş taşınabilir tecrübelerin sunulduğu on yıllık mirasında yeni bir periyodu başlatıyor. Beşerlerle ve kıymet verdikleri her şeyle irtibatta kalmak için en yüksek teknolojiyi talep eden kullanıcılar için tasarlandı. Galaxy S21 Ultra, yeni Galaxy S Serisi’nin bir kesimi ve Galaxy S21 tecrübesinin her noktasında çıtayı yükseltiyor.

 Fevkalâde inovasyon, çarpıcı dizaynla buluştu 

Galaxy S21 Serisi, sade şıklığına karşın çarpıcı, estetik görünümünü tamamlayan metal çerçeveye kusursuz bir biçimde yerleşen, ikonik Özel Kesim Kamera Dizaynı, aygıtın yesyeni özelliklerinden bir tanesi. Galaxy S21 Ultra, Phantom Black ve Phantom Silver renk seçenekleriyle sunulurken, büsbütün sofistike ve vaktin ötesinde bir görünüm için şık ve puslu bir yüzeye sahip. Telefon ayrıyeten şimdiye kadarki en sağlam Gorilla Glass olan Corning® Gorilla® Glass Victus™ ile artık daha uzun ömürlü.

Galaxy S21 Ultra, 6,8 inçlik Dinamik AMOLED 2X ekranıyla, Galaxy S21 ailesinin en büyük üyesi. Bu ekran birebir vakitte Samsung’un şimdiye kadar ürettiği ekranların da en akıllısı. Samsung bu telefonunda bir birincisi de gerçekleştirdi, böylece kullanıcıların artık 120Hz’lik yenileme suratının akıcılığı ile Quad HD+ ekran ortasında bir tercih yapmaları gerekmiyor. Galaxy S21 Ultra sayesinde kullanıcılar artık her ikisine de tıpkı anda sahip olabiliyor. Ekranın yenileme suratı 10Hz ile 120Hz ortasında geçiş yaparak, görüntülenen içeriğe ahenk sağlıyor ve bu sayede pil ömrünü uzatan güç verimliliğiyle en uygun manzarayı izleme tecrübesinin keyfini çıkarmayı amaçlıyor. Galaxy S20 ile karşılaştırıldığında Galaxy S21 Ultra, 1500nit’lik pik parlaklık bedeliyle yüzde 25 daha parlak imaj veriyor. Bu da rastgele bir Galaxy akıllı telefonda şimdiye kadar elde edilmiş en yüksek bedel. Düzgünleştirilmiş yüzde 50 kontrast oranıyla gün ışığında dahi kristal berraklığında, sürükleyici bir görsellik sunuyor. Galaxy S21 ve S21+ aygıtlarında olduğu üzere Galaxy S21 Ultra’da da Akıllı Göz Müdafaa Kalkanı sayesinde artık kullanıcıların gözleri de yorulmayacak.

 Samsung’un en yeterli güçlü kamera deneyimi 

Galaxy S21 Ultra, en ileri teknoloji ile profesyonel seviye kamera sistemine sahip ve bu sayede kullanıcılar nefes kesen, stüdyo kalitesinde fotoğrafları, her türlü ışıkta ve ortamda çekebiliyor, görüntülerini çekerken ya da düzenlerken her karede seviyeyi yükselten yapay zekâ dayanaklı yeni düzenleme ayarlarını kullanabiliyor.

 Dörtlü art kamerada (ultra-geniş, geniş ve ikili tele-kamera) bulunan geliştirilmiş 108MP profesyonel seviye sensör sayesinde, 64 kat daha güçlü renk verisine sahip 12 bit HDR fotoğraflar, en az üç kat daha geniş dinamik aralıkta çekilebiliyor. Galaxy akıllı telefonlarda bir birinci olarak, ön ve dörtlü art lensler dâhil, tüm lenslerde 60fps’de 4K çekim yapılabilirken tıpkı kalitede farklı bir açıya geçiş de yapılabiliyor. Ayrıyeten, 12-bit RAW evrak opsiyonuyla fotoğraflar düzenlenirken hiçbir detay da kaybolmuyor.

Samsung

Kullanıcıların Galaxy S21 Ultra ile yakınlaştırma yaparken netlik kaybı konusunda endişelenmelerine de gerek yok. Galaxy S21 Ultra’nın 100x Space Zoom özelliği, Dual Piksel(2PD) AF özellikli bir optik 3x, bir optik 10x olmak üzere Samsung’un birinci ikili-tele kamera sistemine sahip olduğundan, kullanıcılar hareketten uzak olsalar da kristal berraklığında kareler yakalayabiliyor.

Galaxy S21 Ultra’nın gelişmiş Parlak Gece sensörü, Samsung’un düşük ışıkta fotoğraf çekimi konusunda şimdiye kadar attığı en büyük adım. İyileştirilmiş Gece Modu, pürüz azaltma ve 12MP Nona-binning teknolojisiyle, loş oda ışığı ya da gece görüntüsü üzere güçlü ortamlarda, süratli bir biçimde harika kalitede kareler çekilebiliyor.

 Aygıtlar ortasında akıllı ve hiper-hızlı irtibatlar

Galaxy S21 Ultra, Samsung’un Geniş Paylaşım Ağı (UWB) üzere çığır açan teknolojiler sunma geleneğini bozmuyor ve aygıtlarınız ortasında etkileşim kurma biçiminizi dönüştürecek yeni bağlanabilirlik imkânları sunuyor.

Galaxy S21 Ultra kullanıcıları, amiral gemisi akıllı telefon tecrübesinde, yaratıcı tabir biçimi ve üretkenlikte yeni bir adıma geçilmesini bekliyor. İşte bu nedenle Samsung, Galaxy S Serisi aygıtlar için bir birincisi gerçekleştirerek kullanıcıların en sevdiği S Pen deneyimini de Wacom teknolojisiyle Galaxy S21 Ultra’ya getirdi. Çizim yapmaktan not almaya, fotoğraf düzenlemekten evrak imzalamaya kadar uzanan bir dizi özelliğiyle S Pen’in gücünü Galaxy S21 Ultra’nın gücüyle birleştirmek artık mümkün. Üstelik Galaxy Note ya da Galaxy Tab aygıtlarında kullanılan S Pen de kullanılabiliyor ya da istendiğinde uyumlu kılıfıyla birlikte ayrıyeten satın alınabiliyor.

Samsung

Galaxy S21 Ultra ve Galaxy S21+’ta bulunan yerleşik Geniş Paylaşım Ağı (UWB) sayesinde, Galaxy S21 Ultra aygıtı kullanılarak uyumlu olan otomobil kapıları anahtarsız bir formda otomatik olarak açılabilecek. Ayrıyeten kullanıcılar UWB-destekli Galaxy S21 Ultra ve Galaxy S21+ aygıtlarında AR bulucuyu çalıştırarak, kaybettikleri bir eşyayı bulmak için yardıma muhtaçlıkları olduğunu bildiren sanal bildirileri öteki Galaxy akıllı telefon kullanıcılarına gönderebilecek.

Android Auto™ sisteminde mevcut olan SmartThings sayesinde Galaxy S21 Serisi aygıtları ile meskendeki akıllı aygıtlar, otomobilden yönetilebilecek. Kullanıcılar, Galaxy S21 aygıtını Android Auto uyumlu otomobiline bağlayarak, şimdi konuta varmadan, aracın içinden meskeninin ışıklarını yakabilecek, meskenin ısısını dahi yükseltebilecek.

Samsung’un birbirine bağlı aygıtlardan oluşan tüm ekosisteminde kesintisiz, uzun periyodik temaslara gereksiniminiz olduğundan, Galaxy S21 Ultra’da Çift Bluetooth® teknolojisi bulunuyor ve bu teknoloji, Galaxy Buds Pro üzere bağlı aygıtlarınızın stabil bir temasla daha az pil tüketmesine yardımcı oluyor.

Güvenebileceğiniz bir performans ve koruma 

Galaxy S21 Ultra’da bulunan çığır açıcı kamera, ekran ve bağlanabilirlik kapasitesi, Galaxy aygıtlarında şimdiye kadar kullanılan en gelişmiş yonga setiyle destekleniyor. Bu özelliği, daha yüksek sürat, gelişmiş sürece yeteneği ve yüksek güç verimliliği sağlıyor. Piliniz azaldığında, Galaxy S21 Ultra sırf 30 dakikada yüzde 50 şarj oranına ulaşabiliyor.

Artık akıllı telefonlarımıza her zamankinden daha fazla muhtaçlık duyuyoruz ve tam da bu nedenle hassas bilgilerimizin korunması her zamankinden daha değerli. Galaxy S21 aygıtlarında Samsung’un kendi geliştirdiği yonga seti seviyesindeki güvenlik platformu olan Samsung Knox Vault koruması kullanılıyor. Samsung’un inançlı işlemcisine dışarıdan müdahaleleri önleyici inançlı belleği ekleyen Samsung Knox Vault, Galaxy S21 aygıtların yeni bir müdafaa katmanına sahip olmasını sağlıyor.

Samsung

Galaxy S21’de ayrıyeten gizliliğinizi korumak ve izlemek için yeni bir araç da bulunuyor. Artık paylaşımlarınız öncesinde fotoğraflarınızdan pozisyon meta bilgilerini inançlı bir biçimde kaldırabilirsiniz. Galaxy S21’in yesyeni Özel Paylaşım işleviyle, gönderdiğiniz içeriklere kimlerin erişebileceğini ve içeriklerin ne kadar mühlet erişime açık olacaklarını da denetim etmeniz mümkün.

Galaxy S21 Ultra Türkiye Fiyatı

Galaxy S21 Ultra 29 Ocak 2021 tarihi prestijiyle, operatör ve Unlocked by Samsung versiyonlarıyla, Samsung.com, operatör ve çevrimiçi perakende kanalları üzerinden genel satışa sunulacak. Galaxy S21 Ultra, puslu yüzey rengi ve iki çarpıcı renk seçeneğiyle satışa sunuluyor:

 • 128GB model, 12GB RAM – Tavsiye Edilen Satış Fiyatı KDV dâhil 15.999 TL.
 • 256GB model, 12GB RAM – Tavsiye Edilen Satış Fiyatı KDV dâhil 16.499 TL.

Galaxy S21 Ultra için ön siparişler ise 14 Ocak, (TSİ) saat 19.00’da başlayacak ve Galaxy S21 Ultra satın alan tüketiciler, Galaxy Buds Pro ikram eserin de sahibi olacak.

Kampanyaya katılan tüm fiziki satış noktalarında (Samsung bayileri ve öbür tüm 3. taraf fiziki satış noktaları ve öbür online kanallarında) yapılan satışlar ve kampanyaya katılan online satış kanalı olan shop.samsung.com/tr (Samsung Online Mağaza) ve Samsung Online Mağaza’nın pazaryeri satış kanallarında yönettiği hesaplardan yapılan satışlarda geçerli olacak ikram fırsatı 11 Şubat’a kadar devam edecek.

Armağan olarak verilecek Galaxy Buds Pro (R190) teslimatı 12 Şubat 2021 ve sonrası için planlanıyor. Ya da tüketiciler dilerlerse armağan Galaxy Buds Pro yerine 14 Ocak 2021 – 11 Şubat 2021 (23.59) tarihleri ortasında Samsung bayilerinden “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” kampanyasından faydalanarak yeni Galaxy S21 Ultra’ya daha uygun fiyatlarla sahip olabilecek.

 • Samsung Online Mağaza üzerinden Galaxy S21 Ultra ön siparişi vermek için: https://shop.samsung.com.tr/tr/galaxy-s21-ozellikleri
 • Galaxy S21 Ultra ön siparişe özel Galaxy Buds Pro ikram kampanyası hakkında detaylı bilgi için: https://shop.samsung.com.tr/tr/galaxy-s21-s21-plus-s21-ultra
 • Değişim kampanyası hakkında detaylı bilgi için: https://shop.samsung.com/tr/degisim-kampanyasi-kosullari
 • Galaxy S21 5G ve Galaxy S21+ 5G ön siparişe özel Galaxy Buds Live ikram kampanyası hakkında detaylı bilgi için: https://www.samsung.com/tr/s21-on-satis-kampanyasi

Benzer makaleler için: teknodeha.com

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI