e
sv

Samsung Galaxy Note Serisi Sona Eriyor Olabilir

samsung galaxy note serisi emekliye mi ayriliyor XfehqjVp | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Galaxy Note Serisi Sona Eriyor Olabilir

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung‘un en tanınan akıllı telefonlarından olan Galaxy Note Serisi, yakın vakit sonra tarihe karışabilir. Şirkete yakın kaynaklara nazaran, S pen özelliğine farklı modellerde yer vermeye başlayan Samsung, Note serisini emekliye ayırmayı düşünüyor.

Birinci olarak 2011 yılında duyurulan Galaxy Note serisi, yakın vakte kadar Samsung’un amiral gemisi ve S Pen özelliğine sahip tek modeliydi, fakat bu durum yavaş yavaş değişmeye başladı. Çünkü Güney Koreli şirket, S Pen tecrübesini Galaxy S21 Ultra ile genişletme kararı almıştı.

Samsung’un Note serisini katlanabilir ekranlı Z serisi ile değiştirmeyi planladığı için S Pen teknolojisini başka modellere de getireceği varsayım ediliyor. Bu nedenle, Galaxy Note serisinin yavaş yavaş miadını doldurmaya başladığı söyleniyor. Lakin yıl bitmeden Galaxy Note 21 ailesini görme ihtimalimizin olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Galaxy Note Serisi Tekno Deha

Güney Koreli şirketin içinden gelen son bilgiler, sahiden de Note serisinin emekliye ayrılmasına karar verildiğini gösteriyor. Samsung’un verdiği bu radikal karar hayata geçerse, dünya çapındaki Note hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir.

Sızıntı dünyasının tanınan simalarından Ice Universe, geçtiğimiz günlerde attığı bir tweette, Ağustos 2020 tarihinde tanıtılan Galaxy Note 20 serisinin piyasaya çıkan son Note modeli olabileceğini söylemişti.

Koronavirüs Sebeplerden Biri Olabilir

Gerek koronavirüs kaynaklı yaşanan tedarik problemleri gerekse arz-talep istikrarının bozulması, 2020 yılının Note ve S serileri için pek de uygun gitmemesine neden oldu. Bu nedenle, Samsung’un muhtemel bir Note serisinin üretimini durdurma kararı, şirketin 2021 için satış trafiğini ve genel görünümünü yenilemek için maliyet tasarrufu sağlayan bir tedbir olabilir. Ayrıyeten bu strateji, Galaxy S21 satışlarının artmasına da yardımcı olabilir.

Savlara dair yazılı bir açıklama paylaşan Samsung, tüketicinin hayatını daha kolay ve daha düzgün hale getirmek için S Pen tecrübesini Galaxy S21 Ultra ile genişletme kararı aldıklarını, fakat bu durumun Galaxy Note serisinden büsbütün vazgeçildiği manasına gelmediğini belirtti.

Şirket ayrıyeten tüm tüketicilere en güzel taşınabilir tecrübesi sağlamak için, tüketicilerin geri bildirimlerini etkin olarak dinleyeceklerini ve bunu daima eserlerine yansıtacaklarını söz etti.

Peki ya sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Note Serisi Sona Eriyor Olabilir