e
sv

Samsung Galaxy A72 5G’nin tasarımı netleşti

samsung galaxy a72 5gnin tasarimi netlesti | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

Samsung Galaxy A72 5G akıllı telefon modelinin yayınlanan yüksek kalitedeki render manzaraları, aygıtın nasıl bir dizaynla geleceğini büsbütün ortaya koyuyor. Amiral gemisi Galaxy S21 5G ile neredeyse birebir anda, yani 2021’in başlarında piyasaya sürülecek olan aygıtın, fiyatı nedeniyle amiral gemisinden daha tanınan olma ihtimali de mevcut.

Galaxy A serisi akıllı telefonlar, Samsung’un en çok satan eserleri olduğunu bir kezden fazla kanıtladı ve Samsung Galaxy A72 5G, satışlarda Galaxy S21’i geride bırakabilir. Fakat bunu gerçekleştirebilmesi için cazip bir fiyat etiketine sahip olması gerektiğini de belirtelim. Enteresan bir biçimde, Galaxy A72 5G’nin, Galaxy S21 5G’ye epey fazla benzediğini görüyoruz. Ön panelde, merkeze gömülü bir ön kamera ile Infinity-O ekran ve art tarafta ise Galaxy S21 5G’ye misal bir kamera modülü mevcut.

Samsung Galaxy A72 5G'nin tasarımı netleşti

600 dolardan satışa sunulabilir

Ekranın 6,7 inç olduğu belirtilirken, ana kameranın dört sensöre sahip olduğunu görüyoruz. Kameranın özellikleri hakkında bilgi mevcut olmamakla birlikte, ana sensör çözünürlüğünün 64MP çözürülüğe sahip olacağı söyleniyor. Kamerada ayrıyeten optik imaj sabitleme teknolojisinin de mevcut olması bekleniyor.

Samsung Galaxy A72 5G'nin tasarımı netleşti

Galaxy A72 5G, 165 x 77,4 x 8,1 mm (kamera bloğu çıkıntısı dahil 9,9 mm) boyutlarında olacak. Kulaklık girişinin de mevcut olacağı akıllı telefonda metal çerçeve ve ekrana gömülü parmak izi sensörü de yer alacak. Samsung’a yakın kaynaklar Galaxy A72 5G’nin 600 dolar civarında bir satış fiyatı olacağını belirtiyorlar.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy A72 5G’nin tasarımı netleşti