e
sv

Sağlık Bakanı Koca Vakaların Düşüşte Olduğunu Açıkladı!

Saglik Bakani Koca Vakalarin Dususte Oldugunu Acikladi | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sağlık Bakanı Koca Vakaların Düşüşte Olduğunu Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabında yaptığı açıklamada İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de vaka sayılarının düşüşe geçtiğini açıkladı. Koca açıklamasında aynı zamanda aşı hazırlıkları konusunda da çalışmaların hız kazanmaya devam ettiğini belirtti.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını önlemleri kapsamında ülkemizde yaklaşık iki aydır kısıtlamalar uygulanıyor. Hafta içi akşam 21.00’dan sonra ve hafta sonları tüm gün sokağa çıkma kısıtlamalarının yanında, kafe ve restaurantlar yalnızca paket servis ve gel – al ile hizmet veriyor; eğlence mekanları, sinemalar ve tiyatrolar ise kapalı durumda.

Fahrettin Koca'dan kritik dört büyükşehirle ilgili önemli açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün Twitter hesabından yaptığı bir açıklamaya göre alınan tedbirler sonuç vermeye başladı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valileri ve il sağlık müdürleriyle görüşmeler gerçekleştirdiğini belirten Koca, vaka sayılarında İstanbul ve İzmir’de yüzde 40, Ankara ve Bursa’da yüzde 60 oranında düşüş gerçekleştiğini açıkladı. Bahsi geçen dört il, vaka ve hasta sayıları bakımından en yüksek seyreden iller arasında yer aldığı ve bu illerde hastanelerin doluluk oranlarının da hayli yüksek olduğu açıklanmıştı.

Aşı hazırlıkları da devam ediyor:

Koronavirüs aşı odası

Bakan Koca açıklamasında, valiler ve il sağlık müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantıların gündem maddelerinden başında aşı hazırlıkları olduğunu bildirdi. Ülkemizde COVID-19 aşılama çalışmaları yakında başlayacak. COVID-19 aşı uygulaması yapılacak tüm hastanelerde hazırlıklar da son hız devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 81 ildeki tüm hastanelere gönderdiği resmi yazıyla birlikte aşı uygulaması yapılacak tüm hastanelerde aşı odaları oluşturulmaya başlandı. Aynı zamanda aşı prosedürünün nasıl işleyeceği konusu da hastanelere yazı gönderildi. Buna göre aşı randevu sistemi ile yapılacak ve aşı uygulanacak olan kişiler aşı odalarına tek tek alınacak.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.