e
sv

Sadece 1$ ile Web Sitesi Açmak!

teknodeha 689312692318 1 | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e1

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhabalar, bu rehberimizde sadece 1$ ile web sitesi açmayı göstereceğiz. Peki nasıl?

 

Gereken şeyler:

 • DOMAIN
 • HOSTING

 

Domaini .xyz olarak alacağız, .xyz alan adı 1$ ile alınabilmekte. Hosting olarak bedava bir hosting kullanacağız. Ayrıca aynı Web Sitesi açma işlemlerini ücretli bir  hosting içinde uygulayabilirsiniz.

 

 

1- ÜCRETSİZ HOSTING ALMA

Sadece 1$ ile Web Sitesi Açmak!

1.1 – Siteye üye olmak

İlk başta siteye buraya tıklayarak üye oluyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz.

 

1.2 – Giriş yaptıktan sonra yeni bir hosting oluşturalım

Bunun için hesabıma giriş yaptıktan sonra “Accounts” sekmesine geliyoruz, Ondan sonra ise açılan ekrandan “Create account” tuşuna tıklıyoruz.

teknodeha 6893126s92318 | Tekno Deha

Açılan ekrandan “Custom domain” seçeneğine tıklayarak aldığımız alan adını giriyoruz. Ben önceden aldığım bir alan adımı gireceğim.

Step 2 kısmında muhtemelen hata verecektir. Bu hatayı çözmek için, alan adını aldığınız yerin paneline girip ad sunucularını bu şekilde değiştiriyorsunuz: ns1.epizy.com ve ns2.epizy.com

Ad sunucuların güncellenmesi 5-10 dakika veya daha fazla sürebilir. Güncellenene kadar bekliyoruz. Güncellendikten sonra control panel kısmına giriyoruz, açılan ekrandan yazıyı onaylıyoruz.

2- SİTEMİZİN YAZILIMINI KURMAK

2.1 – WordPress yazılımını sitemize kuralım

teknodeha 6893126392318 | Tekno Deha

Sayfayı aşağı kaydırıp “Softaculous Apps Installer” yazısına tıklıyoruz ve açılan ekrandan WordPressi seçiyoruz. Açılan ekrandan INSTALL tuşuna basıp ekrandan kişisel ayarlarınızı yaptıktan sonra en aşağı inip INSTALL diyoruz. Yükleme işlemi başlayacaktır.

 

3.1 – Admin panele girip ayarları yapalım

Yükleme işlemi bittikten 1-2 dakika sonra bu adrese gidiyoruz: siteadresiniz.xxx/wp-admin

Giriş yaptıktan sonra soldaki menüden ayarlar menüsüne geliyoruz ve ayarlarınızı kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Yaptıktan sonra mutlaka olması gereken eklentileri kuruyoruz. O eklentiler şunlardır:

Yoast SEO,

SiteKit,

Jetpack, (Google analytics’de kullanabilirsiniz.)

Pagelayer.

 

Eklentileri de kurduktan sonra gizlilk politikası gibi sayfaları yazmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca SiteKit, Jetpack ve Yoast SEO ayarlarını da yapmayı unutmayın. İsterseniz ” WP Fastest Cache ” adlı eklentiyide kurabilirsiniz.

 

 

 

 

Sıradaki içerik:

Sadece 1$ ile Web Sitesi Açmak!