e
sv

RTX 3060, 6 GB ve 12 GB Olarak İki Model İle gelebilir!

unnamed file | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nvidia GeForce RTX 3060 Ti tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu! - HWP

 GTX 1060’ta olduğu gibi, yakında iki farklı VRAM’e sahip RTX 3060 ekran kartı görebiliriz.

Bildiğimiz gibi dünyanın en çok talep gören donanım markalarından NVDIA’nın , yeni çıkaracağı ekran kartı modelleri ile ilgili bazı yeni gelişmelerle karşınızdayız.Her ne kadar kesin bilgiler olmasa da bazı kaynaklara göre bu haberler kesin niteliğinde.İsterseniz gelin bu yeni ekran kartlarının özelliklerine birlikte bakalım.

NVIDIA’nın 12 Ocak‘da düzenleyeceği sunumda muhtemelen bazı yeni masaüstü kartların yanı sıra RTX 3000 serisi mobil GPU’ları görmeyi bekliyoruz. Birçok kişinin beklediği RTX 3060 masaüstü modeli ise kesinliği olmamakla birlikte yüksek ihtimal bu etkinlik ile eş zamanda tanıtılacak.

Genellikle sağlam sızıntılar yapan Igor’s Lab tarafından gelen yeni bir rapora göre NVIDIA, RTX 3060 adında iki farklı VRAM’e sahipekran kartı modeli tanıtacak. Hatta söylentilere göre bunlardan ilki 6 GB, ikincisi 12 GB GDDR6 belleğe sahip olacak. Bellek genişliği ise 192 bit olarak piyasaya sürülecek.

Diğer yandan bu iki ayrı RTX 3060 modelinin farklı sayılarda CUDA çekirdeği barındıracağı belirtildi. Yani tıpkı geçmişteki GTX 1060 3 GB ve GTX 1060 6 GB modellerinde olduğu gibi.

AMD’nin Radeon RX 6700 serisi için bazı sızıntılar almıştık. Bunun yanında iki farklı modeli 12 GB GDDR6 bellek ile birlikte gelmesini bekliyoruz. NVIDIA ise muhtemelen bu seriye bir rakip çıkarmak istiyor ve 12 GB’lık RTX 3060’a da yer verecek.

 

Sayfamızdaki diğer donanım haberlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI