e
sv

Renault Yeni Crossover Modeli Kiger ‘ı Tanıttı

renault yeni kompakt crossover modeli kigeri tanitti pCE4Y3eq | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Renault Yeni Crossover Modeli Kiger ‘ı Tanıttı

Geçtiğimiz yıl Kiger konsepti ile ön gösterimi yapılan kompakt crossover’ın üretim versiyonu üzerindeki örtü bugün kaldırıldı. Konsept ile tıpkı ismi taşıyan Renault Kiger, birinci etapta yalnızca Hindistan’da akabinde global pazarda satışa sunulacak.

Hindistan özelinde geliştirilen pek çok araba üzere 4 metrenin biraz altında uzunluğa sahip olan  Kiger’ın aks arası de 2500 mm olarak açıklandı. Bu ölçülerle Kiger’ın markanın başka modelleri olan Kwid ve Triber’ın ortasında kendine yer bulduğunu söylemek mümkün.

Kiger’ın motor kaputu ve geniş çamurlukları arabanın kaslı görünmesini sağlamış. Ön kısımda büyük bir Renault logosu, geniş bir panjur ve onu çevreleyen ince LED gündüz farları dikkat çekiyor. Tamponda ise üç kısımdan oluşan aydınlatmalar ve üsttekiyle misal boyutta bir alt panjur bulunuyor. Geriye hakikat devam ettiğimizde tavanın eğimli bir yol çizdiğini görüyoruz.

renault tekno deha

Renault Kiger’ın tamponlarında ve çamurluklarında arabanın crossover karakterine vurgu yapan siyah plastik müdafaalar bulunuyor. Tavan, yan aynalar ve sütunlar gövre rengiyle kontrast oluşturacak formda siyah renge bürünmüş. Tavan rayları ise mat gümüş rengiyle dikkat çekiyor. Art kısımda de sportif bir bagaj spoyleri, C halli stop lambaları ve gümüş renkli difüzör yer alıyor.

Renault Kiger’ın iç yerinde kümenin öteki modelleriyle misal bir hava hakim. Multimedya tuşlarına sahip üç kollu direksiyonun çabucak gerisinde kişiselleştirilebilir 7 inç TFT gösterge ekranına yer verilmiş. Konsolun merkezinde ise 8 inçlik tablet ekran bulunuyor. Apple CarPlay ve Android Auto dayanağı, Bluetooth, kablosuz şarj ünitesi, PM2.5 filtreye sahip otomatik klima, anahtarsız giriş ve çalıştırma üzere özellikler de Renault Kiger’ın sahip olduğu başka özelliklerden.

renault tekno deha

Renault, 405 litre bagaj hacmine sahip Kiger’ın bu alanda segmentinin en düzgünü olduğuna vurgu yapıyor. Art koltukların yatırılmasıyla bu kıymet 879 lirteye kadar çıkarılabiliyor.

CMFA+ platformu üzerine inşa edilen Renault Kiger’da iki motor seçeneğine yer verilmiş. Birinci seçenek olan 1.0 litre atmosferik motor 72 beygir güç ve 96 Nm tork üretiyor. Bu üniteyi 5 ileri manuel yahut 5 ileri otomatik şanzımanla tercih etmek mümkün. İkinci seçenek olan 1.0 litre turbo ünite ise 100 beygir güç ve 160 Nm tork üretiyor. Şimdilik sırf manuel şanzımanla tercih edilen motora ilerleyen süreçte CVT opsiyonu da eklenecek.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER