e
sv

Realme Watch S – Öne Çıkan Özellikler

realme watch s one cikan ozellikler dHmlIehT | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Realme Watch S – Öne Çıkan Özellikler

Realme Watch S, 3,3 cm (1.3 “) otomatik parlaklık özellikli dokunmatik ekrana sahip. Ekranın çözünürlük kıymeti 360×360 piksel olarak geçerken, PPI kıymeti ise 278.

Watch S’in yüksek çözünürlüklü ekranı otomatik olarak 600 nit parlaklık düzeyine çıkabiliyor. Bu sayede ortam ışığına nazaran ekran parlaklığı ayarlanıyor ve gün ışığında bile ekranda olup bitenleri rahatça görebiliyorsunuz.

Realme bu geniş ekranı korumak için Watch S’te 2.5D Corning Gorilla Glass’ı tercih etmiş. Ayrıyeten kasanın kalanı da tekrar yüksek dayanıklılık özellikleri olan materyallerden oluşuyor. Saatin gövdesi yüksek dirençli ve düşük yoğunluklu 6063 alüminyum alaşımından yapılmış. Saatin kutusunda çıkan kayış ise cilt dostu yüksek kaliteli sıvı silikondan yapılmış.

Realme Watch S Sağlık Sensörleri

Elbette bir akıllı saat satın almak istediğimizde dizayndan çabucak sonra bize sunulan sensörlere bakarız. Zira yüksek işlevli bir akıllı saat hayat kalitemizi denetim etmemizi sağlayan özelliklerle donatılmış olmalıdır.

Realme Watch S gerçek vakitli kalp atışı izleme ve kan oksijen satürasyonu düzeyi izleme özellikleriyle geliyor. Ayrıyeten içerisindeki sensörler sayesinde akıllı hareket izleme teknolojisine sahip.

Watch S’te bulunan yüksek hassasiyetli PPG optik kalp atış suratı sensörü, 24 saat boyunca kesintisiz bir halde kalp atış suratınızı izliyor ve kalp atış suratınızı hassas bir biçimde ölçüyor. Ayrıyeten kalp atış süratiniz çok yüksek yahut çok düşük olduğunda ihtar alıyor ve neyin yanlış gittiğini öğrenebiliyorsunuz.

Realme Watch S’in başka bir kıymetli sensörü ise kandaki oksijen doygunluğunu gerçek vakitli olarak ölçmenizi sağlıyor. Kandaki oksijen düzeyinin muhakkak bir yüzdenin altında olması (genelde şahıstan bireye değişebilir), hücrelerin kâfi oksijen alamayacağı ve çeşitli semptomlara yol açacağı manasına gelir.

Realme’nin akıllı saati tıpkı vakitte adım izleme, hareket etme hatırlatıcısı, uyku izleme, su içme hatırlatıcısı ve rahatlatıcı meditasyon üzere farklı sağlık özelliklerini de destekliyor.

Realme Watch S Tekno Deha

Şayet sağlık özelliklerini spor özellikleriyle birleştirirsek, Realme Watch S 16 spor cinsine kadar bilgilerini izleyebiliyor.

Bunları sıralarsak: Açık Hava Koşusu, Yürüyüş, Kapalı Alan Koşusu, Açık Hava Bisiklet Sürüşü, Aerobik Kapasitesi, Kuvvet İdmanı, Futbol, Basketbol, Masa Tenisi, Badminton, Kapalı Alan Bisiklet Sürüşü, Eliptik, Yoga, Kondisyon Bisikleti, Kondisyon Küreği ve Kriket

Ek olarak, saat yürüdüğünüzü ya da koştuğunuzu da tespit edebiliyor ve bu sayede siz uygulamadan spor özelliklerini başlatmasanız bile sağlık bilgileriniz işlenebiliyor.

Realme Watch S Yazılım ve Uygulama Dayanağı

Realme Watch S, akıllı saat satın almak isteyenlerin kıymet verdiği bildirim özelliklerini destekliyor. Bu akıllı saatle neredeyse tüm uygulama bildirimlerini alabilir, Realme akıllı telefonunuzla eşleştirebilir ve aramalarla SMS’lerin saatinizde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıyeten Realme Watch S’nin Facebook, Whatsapp, Instagram üzere en yaygın kullanılan uygulamalar da dahil olmak üzere akıllı bildirimler için neredeyse tüm üçüncü taraf uygulamalarına uyarlandığını belirtelim.

Saatin bir başka hoş özelliği ise akıllı telefonunuzla eşleştikten sonra telefon kilidini otomatik olarak açabilmesi. Saatinizle telefona yaklaştığınızda kilidin açılmasını sağlayabilir, böylelikle parmak izi okuma yahut yüz okuma kullanmak zorunda kalmazsınız.

Realme Watch S, tüm özellikleri aktifleştirmek için Realme Link’e bağlanabilir. Tüm sağlık datalarınızı direkt telefonunuzda senkronize etmek ve görüntülemek için Realme Link Uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylelikle sağlık bilgileriniz ile saatiniz ortasında kesintisiz bir bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

Realme Watch S Batarya Özellikleri

Realme’nin akıllı saati Watch S’in içerisinde 390 mAh genişliğinde bir batarya bulunuyor. Akıllı saat bu geniş batarya sayesinde 15 güne kadar kullanım sunabiliyor. Ayrıyeten manyetik şarj tabanı ile uyumlu şarj aleti sayesinde Watch S’i yalnızca 2 saatte 0’den yüzde 100’e şarj edebiliyorsunuz.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Realme Watch S – Öne Çıkan Özellikler