e
sv

Razer ’dan Ses Çıkışı Sağlayan Akıllı Maske Projesi

razerdan ses cikisi saglayan akilli maske projesi | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Razer ’dan Ses Çıkışı Sağlayan Akıllı Maske Projesi

Koronavirüs geçen yılın başlarından beri hayatımızda ve ona karşı muhafaza sağlaması emeliyle geliştirilen binlerce eser bulunuyor. Bu eserlerin başında ise maskeler geliyor. Maske kullanmaya alışan milyonlarca insan için yeni ve farklı özellikte maskeler sunulmaya devam ederken oyuncu donanımları noktasında dikkat çeken Razer’dan değişik bir atak geldi. Razer , Project Hazel ismiyle geliştirdiği yeni N95 tipi akıllı maskesiyle CES 2021’de boy gösterdi. Ses çıkışı sağlayan bu akıllı maske epey şık da görünüyor.

Razer, Project Hazel kapsamında ses çıkışı sağlayan maskeye imza attı

Oyuncular için geliştirdiği aksesuarlar ve donanımlar ile dikkat çeken Razer, CES 2021 kapsamında bir müddettir üzerinde çalıştığı projesini gün yüzüne çıkartmış oldu. Koronavirüs kapsamında maske kullanmak zorunda olan milyonlarca insan için yeni bir alternatif oluşturmak için yola çıkan Razer, epeyce şık ve gözetici bir maske ile karşımıza çıkıyor.

N95 maskesi üzerine entegre edilen ses sistemi sayesinde ses çıkışı sağlıyor. Sesinizin dışarıya daha net ve daha doğal çıkması için yerleşik ses sürece algoritması yer alan maske, yayın yapan oyuncular için epeyce tercih edilebilir bir eser üzere duruyor.

Razer

Maskenin içinde yer alan dahili LED sistemi sayesinde düşük ışıktayken maskenin iç kısmı yanıyor ve ağız kısmı görünüyor. Şu an için isminden da anlaşılacağı üzere konsept proje kapsamında tanıtılan bu maske, ilerleyen süreçte satışa çıkabilir.

Maske takılmadığı vakitlerde hem şarj olması için hem de sterilize olması için bir şarj kutusuna sahip. Bu şarj kutusu maskeyi dezenfekte de edebiliyor. Akıllı maske tahlillerinden birini sunan Razer, bu maskeye farklı bir filtreleme sistemi yerleştirmiş. Bu sayede maskenin değiştirilebilen filtreleri, steril kalmasını sağlıyor.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan bakabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Razer ’dan Ses Çıkışı Sağlayan Akıllı Maske Projesi