e
sv

Raven Coin RVN Nedir?

images | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu Raven Coin RVN Nedir?

 

Bitcoin’in hayatımıza girmesiyle, kripto paralar özellikle 2010’lu yıllardan bugüne gündemde olmaya devam ediyor. Yükselişte olan bir diğer Sanal,Kripto para  ise Ravencoin. Haftalar içinde değerine değer katan Ravencoin ocak ayında başlayan yükselmesine şubat ayında da devam ederek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,28 doları gördü. Keşke şuan da yükselsede bende sizde herkes kâr etse.

 

RVN token, gördüğü fiyat artışıyla birlikte piyasa değerini 1.8 milyar dolara yükseltti. Piyasa değeriyle 55. sırada bulunan RVN tokenın 24 saatlik zaman diliminde gördüğü işlem hacmi 2.2 milyar dolar oldu. Yakalamış olduğu bu başarı ve 0,28 dolara yükselişi ile ATH olmayı başardı.

Güncel kura baktığımız zaman ise 1 RVN 0.15 dolara eşit.

Raven Coin Algoritması

 

Ravencoin, eşitliği baz alan bir çalışma prensibine sahiptir ve ağ katılımcılarına eşit miktarda ödül alma fırsatı tanır. Madencilik yapılan ağda, ASIC ekipmanlarının kullanımı zorunlu değildir. Ravencoin, bunun için KAWPOW madencilik algoritması kullanır ve böylece madencilerin özgürce işlem yapmasına olanak tanır.

Ravencoin ekibi

Ravencoin, 3 Ocak 2018’de Bitcoin lansmanının 9. yıldönümünde başlatıldı. Ravencoin madenciliği aşağıdaki tweette gösterildiği gibi başladı. Ravencoin’de ICO veya token satışı yoktu. Core ekibi Overstock’a ait olan Medici Ventures tarafından finanse edilmektedir.

RVN token, Ravencoin Blockchain’inin yerel parasıdır. Ağ üzerinden ücret ödemek için kullanılır ayrıca geliştiricileri ve madencileri ödüllendirmek için para birimi olarak kullanılır. Dolaşımdaki RVN arzı şu anda yaklaşık 2,8 milyardır. RVN tokenlerine sahip olmanın yollarından biri madenciliktir.

ATH Nedir?

All Time High’ın kısaltması. Bir kripto para biriminin ulaştığı en yüksek fiyatı ifade eder.

Raven Coin RVN Nedir?

Güvenlik

Blockchain’de depolanan çok sayıda farklı varlıkta olduğu gibi Ravencoin’in birincil hedeflerinden biri güvenliktir. Ravencoin Blockchain’i Bitcoin Blockchain’i ile hemen hemen aynı şekilde çalışır ve Bitcoin’in sunduğu aynı güvenlik seviyesini paylaşır. Ravencoin, güçlü bir madencilik topluluğu ve geniş çaplı dağıtıklık ile çalışır. Ravencoin, bir kullanıcının kimliği ile cüzdan adresi arasındaki içsel ayrımdan tamamen faydalanan bir gizlilik yönüne sahiptir.

Raven Coin RVN Nedir? Hakkında ki görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

etiketlerETİKETLER