e
sv

Qualcomm Yeni Orta Seviye GPU’sunu Duyurdu!

mobil qualcomm yeni islemci tanitti ana resim yaziis teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ünlü Mobil GPU ve CPU üreticisi Qualcomm markası Snapdragon modelinin 600 serisine orta seviye için yeni bir GPU üretiyor.

mobil qualcomm yeni islemci tanitti snapdragon islemci teknodeha.com | Tekno Deha

Mobil GPU ve CPU‘ları ile tanınan Qualcomm şirketi orta seviye telefonlar için ürettiği Snapdragon 678‘i tanıtarak Snapdragon 600 serisine yeni bir GPU katıyor.

2018 yılında piyasaya sürülmüş olan Snapdragon 675 GPU‘suna rakip olarak çıkartılan Snapdragon 678, Qualcomm şirketinin yaptığı açıklamaya göre 2018’de çıkan GPU’ya göre iyileştirildiğini fakat 5G teknolojisini desteklemediğinide sözlerine ekledi.

 

Dünya devi şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada;

Snapdragon 678 GPU‘sunda ağırlıklı olarak performans optimizasyonuna odaklandıklarını belirttiler. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 678’i barındıran akıllı telefonlarda (Orta Seviye) olabildiğince yüksek performans elde edecek.

Qualcomm Mühendislerinin uzun uğraşları sonucunda alınan performans, önceki nesil olan Snapdragon 675‘e fark atıyor.

mobil qualcomm yeni islemci tanitti snapdragon 678 yaziis teknodeha.com | Tekno Deha

Qualcomm markası kullanıcılara vaat ettiği performansı Snapdragon 678‘in içine yerleştirdiği Kyro 460 CPU ile Adreno 612 GPU‘su sayesinde başardılar.

Önceki nesil olan Snapdragon 675‘de de Kyro 460 CPU‘sunu kullanmalarına rağmen nasıl daha fazla performans elde ettiğini açıklayan Qualcomm Kyro, 460 CPU‘sunun saat hızını 2.0GHz‘dan 2.2GHz‘a çıkartarak daha fazla performans elde ettiklerini açıkladı.

 

mobil qualcomm yeni islemci tanitti tanitim esnasi teknodeha.com | Tekno Deha

11 nanometre teknolojisiyle üretilen Snapdragon 678 önceki nesil olan Snapdragon 675‘e oranla sadece performans olarak değil, yüksek hızlı bağlantı ve kamera çözünürlüğü olarak da daha gelişmiş türden olduğu vurguladı.

Dünya devi ünlü şirket yaptığı açıklamada;

yeni çıkacak olan Snapdragon 678 GPU‘sunun içine 600Mbps‘ye kadar bağlantı hızı sağlayan Qualcomm X12 LTE internet alıcısını kullandıklarını ifade etti.

Açıklamasının devamında dünya devi şirket, Kamera olarak da Snapdragon 678‘in 48MP çözünürlüğüne kadar fotoğraf çekebilme desteği sunduğunu da söyledi.

Snapdragon 678 GPU‘sunun ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bilgi verilmedi, fakat büyük ihtimalle 2021 yılına kadar telefonlarda bu GPU‘yu göreceğimizi umuyoruz.

Peki ya siz yeni Snapdragon 678 GPU’su hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Benzer makalelerimize göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Qualcomm Yeni Orta Seviye GPU’sunu Duyurdu!