e
sv

Qualcomm SC8280

IMG 20210116 154901 | Tekno Deha
avatar

Mustafa Topcu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Qualcomm Snapdragon SC8280 Hakkında herşey

Apple kendine ait işlemcisini üreterek, x86 yongalarının ARM tabanlı yonga setlerinden her zaman daha hızlı ve daha performanslı olduğu bilgisini alaşağı etmeyi başardı, ancak şimdilik bu yalnızca Apple’ın yongaları için geçerli, Qualcomm’un Snapdragon işlemcileri hem x86 hem de Apple M1 yonga seti ile hala rakipsiz.

Bugün WinFuture tarafından elde edilen bilgilerle, Qualcomm’un dizüstü bilgisayarları hedefleyen yeni nesil Snapdragon işlemcilerle Apple ile başlayan yeni işlemci savaşlarına bir yanıt hazırladığını elde ettik..

Import / export veritabanlarında görülen Qualcomm SC8280‘in Qualcomm Snapdragon 8cx ve 8cx Gen 2’nin halefi olduğu bildiriliyor. Bu çiplerin aksine Qualcomm SC8280 işlemci, 16 GB’den fazla RAM’i ele alabilecek.

İşlemci Ozellikleri

Çipin, tam 32 gigabayt LPDDR4X RAM içeren sekiz gigabayt LPPDR5 RAM ile test edildiği bildiriliyor. SOC, daha ucuz ve ek olarak profesyonel bir sürümü de mevcut olabilir ve ek olarak Snapdragon X55 5G modem ile birleştirilebilir.

Çip hala geliştirme aşamasındayken, piyasaya nasıl bir işlemci gireceği belli bile değil, ilerleyen zamanlarda daha fazla detayın internete sızmasını bekliyoruz.

Qualcomm bu işlemci ile Apple a rakip olmak istediğini çok açık şekilde belirtiyor sizce hangi islemci daha iyi.

Telegram kanalımızda ki çekilişe katılmak icin BURAYA tıklayınız.

Bunun gibi daha birçok makale için TEKNODEHA

 1. Daha çok böyle makaleler istiyorsaniz yorumlarda belirtmeyi unutmayınız veya like atmayida unutmayiniz. Qualcomm

 

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Qualcomm SC8280