e
sv

PUBG Mobile için ‘2.0’ yakında geliyor

pubg mobile icin 20 yakinda geliyor sOuXBQFy | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PUBG Mobile ‘2.0’ yakında geliyor

Dünyanın en tanınan oyunu unvanını taşınabilir tarafta bir müddettir kaybetmiş durumda olan PUBG Mobile, Tencent sebebiyle sessiz günler geçiriyor. Tencent tarafına yapılan baskılar ve kısıtlamalardan epeyce etkilenen oyun, işin içine hileler de girince pek çok oyuncusunu kaybetti. Bunların yanında Twitter üzerinden yapılan yeni bir paylaşıma nazaran PUBG hem masaüstü versiyonunda hem de oyunun mobil sürüm tarafında 2.0 sürümü geliyor.

Oyunların 2.0 Sürümleri birkaç ay içinde geliyor

PUBG - Pubg Mobile 2.0

Eylül ayında PUBG Mobile’ın en son güncellemesi, yenilenen Erangel 2.0 haritasıyla birlikte oyuna büyük bir revizyon getirmişti. Oyuncularını bu noktada üzmeyen PUBG Mobile, yenilikleri bu sürümle birlikte oyunseverlerin beğenisine sunmuştu.

PUBG Mobile, 1.0 sürümüyle görsel değişiklikler, sistem iyileştirmeleri ve yenilenmiş bir harita ile oyuna büyük bir revizyon geçirmişti. Artık ise PlayerIGN Twitter hesabı üzerinden PUBG’nin her iki versiyonu için de 2.0 sürümünün geliştirildiğini duyuruyor.

Yapılan paylaşımda, geliştiricilerin PUBG/Mobile  2.0 üzerinde çalıştıklarının doğrulandığı söyleniyor. Global duyurunun yolda olduğunu aktaran PlayerIGN, husus hakkında görüntü çekmeyi düşündüğünü belirtiyor.

Pekala yeni sürüm ile oyun severlere neler sunulacak?

Öncelikle Mobile 2.0 sürümünün kod isminin Project XTRM olduğu bildiriliyor. Oyunun mobile versiyonunun LITE sürümünün geliştiricisi, Seoul Head Quarter imzasının olduğu söylenen sürümde; PC’ler, oyun konsolları ve taşınabilir aygıtlarda çapraz platform özelliği dayanağıyla piyasaya sürüleceği aktarılıyor.

Çapraz platform uyumluluğunun yanında pek bir ayrıntı bilinmeyen sürüm için oyuncuların bu yılın mayıs ayını beklemesi gerekiyor. PUBG 2.0, PUBG serisinde dört gözle beklenen tek şey değil ayrıyeten, Dead Space’in yaratıcısı Glen Schofield’ın bağlı olduğu stüdyosu Striking Distance’ın PUBG cihanında geçecek olan The Callisto Protocol isimli oyun üzerinde çalıştığı duyurulmuş ve heyecan yaratmıştı. İşte oyunun fragmanı:

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI