e
sv

Profesyonel Valorant Oyuncusu Yasin ‘NisaY’ Gök, Hile Kullanımı Nedeniyle 12 Ay Yasaklandı

nisay teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Arda

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Beşiktaş Esports Valorant takımı oyuncusu Yasin Gök, hile kullanımı tespit edildiği gerekçesiyle 12 ay oyundan yasaklandı. Oyuncu, VCT (Valorant Champions Tour) adındaki turnuvaya da katılım sağlayamayacak.

Riot’tan kanıt gelmedi

Gök, suçlamaları yalanlayıp kanıt isterken, Riot Games kanıt göstermeyi reddetti. Kendisi, hile kullansaydı 12 ay değil kalıcı olarak yasaklanacağını, yasaklanma sebebinin hile olmadığını iddia ediyor. Valorant liderlik tablosunda Avrupa birinciliğine yükselip önce rütbesi düşen, ardından oyundan yasaklanan NisaY, Radiant seviyesine çıkmak için hile kullanacak kadar salak olmadığını söyledi. Riot Games ile uzunca konuşup hesabının incelenmesini istediğini ve hesapta herhangi bir şüpheli durum çıkmadığını söylüyor. Kendisinin yaptığı açıklama ise şu şekilde:

NisaY

NisaY tarafından yapılan açıklama

Açıklamada ”Rekabetci bir macta Radiant olacam diye hile acacak kadar salak biri degilim. Riot tarafindan herhangi bir turnuva da böyle biseye raslamadiklarini söylediler. Uzun bi sürecten gectik ve riot la sürekli bilgi alisverisindeydik. kendilerinden bize hangi 3üncü parti yazilimi vs kanit gösterirmisiniz dedigimizde, community baskisi altindayiz ve göstermeyeceklerini söylediler. bi önceki attigim tweet de rankimin düsürüldügünü fakat hesabimin banlanmadigini görmüstünüz. bu olaylar dan sonra (community baskisi) hesabimi banlama geregi duymuslar. ben sahsen haksizliga ugradigimi düsünüyorum, fakat elimden riot gibi bir sirkete karsi birsey gelmiyor.” sözlerini kullandı.

”Süphe ve gündemde yaratilan konusmalardan dolayi atilmis bir ban oldugu icin sadece 12 ay. Eger hile kullandigimi gercekten tespit etmis olsalardi, permanent bir ban uygulanir idi. Akli basinda olan herkes bilirki, Hile kullanmis birine 12 ay ban uygulanmaz. Riot beni First Strike Türkiye sonrasinda beni resmi olarak inceleyip birsey bulamadiklarini sundu. Bunlarin screenshotu vs hepsi duruyor.” diyerek de Riot’ın herhangi bir kanıtı olmadığını dile getirdi.

Sözleşmesi feshedildi

Beşiktaş Esports ise olayın ardından Yasin Gök’ün sözleşmesini feshettiğini duyurdu.

NisaY, daha önce başka profesyonel oyuncular tarafından da hile kullanmakla suçlanmıştı.

Besiktas Esports VALORANT Nisay teknodeha.com | Tekno Deha

Yetkililer ilerleyen süreçte detaylı bir açıklama yapılacağını söyledi. Sizce Yasin Gök gerçekten hile kullanıyor mu yoksa haksız yere mi yasaklandı? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Oyun kategorisindeki diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 • Mehmet
  1 sene önce

  Arda çok teşekkürler bilgilendirme için yazın gerçekten çok güzel olmuş , teşekkürler tekrardan.

  yorum beğen