e
sv

Poşet Kanunu Teknolojik Dünya’yı da Kapsıyor!

poset ucreti teknodeha.com | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Poşet Kanunu Teknolojik Dünya’yı da Kapsıyor!

Çevre kirliliğinin giderek artmasıyla beraber geçtiğimiz yıllarda ücretsiz olan poşetler 2019 yılında yeni poşet kanunu ile birlikte ücretli hale getirilmişti.  2019 yılında yayınlanmış olan ve poşetlerin ücreti hale gelmesini sağlayan yasada perakende satış noktalarında 1 adet plastik  poşet ücreti 0,25 krş olarak belirlenmişti.

Nedir Bu Poşet Kanunu?

” Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda farklılık Yapan yasa ‘da bulunan planlama ikaz nca, 1 Ocak 2019’dan itibaren plastik alışveriş poşetleri minimum 25 kuruştan satılacak. Plastik poşetleri ücretsiz veren satış noktalarına, kapalı satış kısmı nın her metrekaresi amacıyla 10 lira idari para cezası kesilecek. “

Daha önceden teknolojik dünyada satın aldığmız ürünlerden poşet ücreti alınmıyordu. Ancak bu kanun dışarısında kalan internet alışverişleri de bu kanun içerisine dahil edildi, artık internetten yapılan alışverişlerden de poşet ücreti alınacak.

2021 Yılı içerisinde de poşet fiyatları değişmedi yine 1 adet plastik poşet 0.25 krş’tan satılacak.

Poşet Ücreti Teknolojik Dünya'ya Geldi!

Sizce yeni kanunlaşmış olan teknolojik dünyadaki poşetlerin ücretli olması durumu nasıl oldu? Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Görüşlerinizi aşağı kısımdaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz. Web sitemizde bulunan benzer makalelere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI