e
sv

Porsche Taycan ‘ın Ucuz Versiyonu Mu Geliyor?

porsche taycanin yeni versiyonundan ipucu geldi ucuz versiyon mu geliyor QtJFlIg1 | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Porsche Taycan ‘ın Ucuz Versiyonu Mu Geliyor?

Elektrikli araç pazarının alımlı üyeleri arasında yer alan Porsche Taycan ailesi yakında daha da büyüyecek. Alman marka, paylaştığı ipucu görseliyle “aileye yeni bir üye” geleceğinin sinyallerini verdi.

Porsche’nin Facebook hesabı üzerinden yapılan paylaşımda tüm Porsche Taycan modellerini görebiliyoruz. Taycan Turbo S, Turbo ve 4S versiyonlarının yanında markanın kelamını ettiği yeni versiyon bulunuyor. Bunun merakla beklenen Taycan Cross Turismo modeli olmadığı açıkça görülüyor. Sedan versiyonun yeni bir türevi olduğunu düşündüğümüzde ise akla gelen birinci şey halihazırda Çin’de satılan giriş düzeyi Taycan oluyor.

Görseldeki yeni versiyonun gövde rengine baktığımızda bu ihtimal daha da güçleniyor. Hatırlarsanız bundan 6 ay evvel birinci etapta Çin’de satılmak üzere tanıtılan ‘en ucuz’ Porsche Taycan kendine has ‘Frozen Berry’ isimli gövde rengiyle sahneye çıkmıştı. Bugün paylaşılan ipucu görseli çok net olmasa da kelam konusu giriş düzeyi Taycan’ın rengine epeyce benziyor. Görünen o ki Porsche artık bu ucuz versiyonun yeni denizlere açılma vaktinin geldiğine karar vermiş.

Porsche Taycan Tekno Deha

Şayet düşündüğümüz üzere Porsche’nin ipucu görselindeki versiyon buysa 408 beygir güç üreten tek bir elektrik motoruna sahip geriden itişli bir Taycan bekleyebiliriz. 79.2 kWh batarya paketiyle donatılan elektrikli araba Çin’de geçerli olan NEDC’ye nazaran 414 kilometre sürüş menzili sunuyor. Bunun yanı sıra menzili 489 kilometreye yükselten Performance Battery Plus opsiyonu da satın alınabiliyor. Bu versiyon da overboost moduyla azamî 476 beygir güç üretebiliyor.

Olağan ki yeni giriş düzeyi Taycan’ın en kıymetli avantajının fiyat konusunda olması bekleniyor. Çünkü şu an Avrupa’daki en ucuz versiyon olan Taycan 4S’in fiyatı 100 bin euro’nun üzerinde ve rakiplerine kıyasla epeyce değerli.

Öte yandan bu yıl Porsche Taycan ailesine GTS isimli bir versiyonun da katılması bekleniyor. Hususla ilgili ayrıntılar yakında ortaya çıkacaktır.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Porsche Taycan ‘ın Ucuz Versiyonu Mu Geliyor?