e
sv

Popüler SUV Aracı Nissan Pathfinder ‘ı Yenilendi

nisssan buyuk suv modeli pathfinderi yeniledi mTEP8Ofa | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Popüler SUV Aracı Nissan Pathfinder ‘ı Yenilendi

Nissan, eser gamındaki en büyük SUV modellerinden Pathfinder’ı yeniledi. 2021 Nissan Pathfinder, birtakım noktalarda köklerine atıfta bulunan bir tasarım lisanı ve yeni teknolojilerle geldi.

Üstte da belirttiğimiz üzere yeni Pathfinder’ın geniş panjurundaki en üst katmanın üç kısımdan oluşması bizlere modelin tarihini anımsatıyor. Kalın çerçeveli panjurun kenarlarında ise yeni LED farlar ve onların üzerinde kaş formunda uzanan LED gündüz farlarını görüyoruz. Bu far dizaynının bir benzerini yeni jenerasyon Qashqai’nin ipucu görselinde de görmüştük. Tamponun alt kısmında ise iki kısımdan oluşan alt panjur, sis farları ve gri renkli muhafaza plakası dikkat çekiyor.

Popüler SUV Aracı Nissan Pathfinder 'ı Yenilendi

2021 Nissan Pathfinder, mevcut platformun kapsamlı biçimde elden geçirilmiş bir versiyonu üzerine yükseliyor. Büyük SUV’un boyutları 5004 mm uzunluk, 1979 mm genişlik ve 1778 mm yükseklik olarak açıklandı. Bu kapsamda selefine kıyasla kısaldığını ve genişlediğini söyleyebiliriz. Yeni Pathfinder’ın aks uzaklığıysa 2901 mm olarak ölçülüyor. Aracın gerisinde tavanı daha da uzun gösteren bir spoyler, siyah bir panelle birbirine bağlanan stop kümesi ve geniş bir Pathfinder yazısı bulunuyor.

Büyük Canavar Nissan Pathfinder

2021 Nissan Pathfinder’ın yenilenen kabininde 9 inçlik tablet ekrana sahip multimedya sistemi ve 12.3 inç dijital gösterge ekranı göze çarpıyor. Arabanın sekiz şahsa kadar mesken sahipliği yapabilen geniş ömür alanında her sırada USB girişleri mevcut. Apple CarPlay, Android Auto ve NissanConnect üzere temas özelliklerinin standart olarak sunulduğu araçta 13 hoparlörlü Bose ses sistemi de opsiyon listesinde.

Popüler SUV Aracı Nissan Pathfinder 'ı Yenilendi

Öte yandan yeni Pathfinder’ın yalıtımında iyileştirmeler yapıldığı belirtildi. Bu da akustik lamine cam kullanımı, geride daha kalın camlar kullanılması, kapı ve yer izolasyonunun artırılmış olmasıyla sağlanmış. Tüm bunlar ayrıyeten motor gürültüsünün emiliminde yüzde 60 oranında güzelleşmeye neden olmuş.

Yeni Pathfinder’ın kaputu altında 3.5 litre V6 ünite bulunuyor. 284 beygir güç ve 350 Nm tork üreten motor CVT yerine yeni 9 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Şimdi EPA değerleri  açıklanmasa da kelam konusu şanzımanın yakıt iktisadına katkıda bulunduğu tabir ediliyor. Büyük SUV’un S ve SV donanım düzeylerinde ProPILOT Assist sistemi tercih edilebiliyor.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.