e
sv

PlayStation Plus 2021 Mart Oyunları Belli Oldu

PlayStation
avatar

Taha Berk Çelik

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation Plus 2021 Mart Oyunları Belli Oldu

Mart ayında Plus üyeliği ile birlikte gelecek oyunlar PlayStation 4 ve PlayStation 5 için belli oldu.

Eleştirmenler tarafından beğenilen RPG oyunları, ilgi çekici bulmacalar, gergin bilim kurgular ve PlayStation VR savaşı sizleri bekliyor.

PlayStation

PlayStation Nedir?

Oyun konsolu denilince ilk aklımıza gelen PS oluyor. Yıllardır gelişerek hayatımıza giren, en çok tercih edilen konsolllardan biri olup, Sony Interactive Entertainment tarafından üretilmektedir. İlk PS, 3 Aralık 1994 yılındayken Japonya’da satışa çıkmıştır. Günümüzde ise konsollar, taşınabilir konsollar, medya aleti, oyun konsolları aklımıza geliyor. Tabii ki de dergilerini de unutmamak lazım. Oyun konsollarının mantığını özetlemek gerekirse; televizyona harici cihazlar bağlayarak oyun oynayabilmek için bağlanan, bilgisayar benzeri bir cihazdır. Bu cihazların kullanılma amacı daha çok FPS oyunları için değil de hikayeli oyunları oynamak için olsa da FPS oyunlarını da oynayabilirsiniz. Ayrıca multimedya özelliklerine de erişebilirsiniz.

 

PS4 için yeniden tasarlanan PS’nin en ikonik ayarlarından birine geri dönün ve Final Fantasy VII Remake ve Maquette ile gelecek ay PlayStation Plus’a katılırken PS5 için gerçekten eşsiz bir bulmaca deneyimini yaşayın. 2 Mart Salı günü bu oyunların yanı sıra Remnant: From the Ashes ve PS VR atıcı Farpoint’in yoğun, bilim kurgu hayatta kalma eylemi de başlıyor.

PlayStation

Gelecek oyunlara birlikte bakalım.

Final Fantasy 7 Remake (PS4)

Square Enix’in ikonik RPG’sinin modern yeniden tasavvuru, unutulmaz karakterler, akıllara durgunluk veren bir hikaye ve destansı savaşlar sunuyor. Shinra’nın seçkin SOLDIER biriminin eski üyesi olan Cloud Strife, artık paralı asker oldu ve Avalanche direniş grubuna yardımını verirken Midgar şehrine geri dönün. Başlangıçta, gezegeni tehdit eden entrikalarına karşı savaşmak için Shinra’ya karşı cüretkar baskınlar düzenleyen Cloud ve yoldaşları, kendilerini bekleyen destansı sonuçların farkında değiller.

Final Fantasy 7 Remake projesindeki bu ilk bağımsız oyunun hikayesi, partinin Midgar’dan kaçışını kapsıyor ve Midgar’da meydana gelen olayları klasik orijinalden daha derinlere iniyor.

PlayStation

Remnant: From the Ashes (PS4)

Bu üçüncü şahıs hayatta kalma aksiyon nişancı oyununda, canavarca, boyutlararası işgalciler tarafından istila edilen bir dünyayı yeniden ele geçirmeye çalışan insanlığın son kalıntılarından biri olarak oynayın. Dinamik olarak oluşturulmuş dünyalara tek başına veya en fazla iki hayatta kalanla birlikte giriş yapın, malzemeleri toplayın ve 100’den fazla ölümcül düşman çeşidiyle mücadele ederken ve destansı patronlarla savaşırken hayatta kalma şansınızı güçlendirmek için ekipmanınızı modifiye edin.

Maquette (PS5)

Escher benzeri özyinelemeli bir simülasyon etrafında tasarlanan bu ilgi çekici birinci şahıs bilinmezinde küçük olan her şey aynı anda çok büyük. Önümüzdeki ayki PlayStation Plus serisinin bir parçası olarak PlayStation 5 lansmanını yapacak olan Maquette, sizi kuralları bizimkinden çok farklı bir dünyanın merkezine yerleştiriyor. Bulmacalara yönelik çözümler, dünyayı yinelemeli olarak döndürmenizi gerektirir – bir diyoramanın manzarasını değiştirmek, bu değişikliklerin sizi çevreleyen gerçek boyutlu versiyonda yansıtıldığını görecektir. Bir bilmeceyle kafanız karışırsa, Maquette’in daha zorlu bilmecelerini çözmek için yararlı ipuçları için PS5’in Oyun Yardımı’nı çağırabilirsiniz.

PlayStation

Farpoint (PS VR)

Bu serbest dolaşım, birinci şahıs PS VR nişancı oyununda kendinizi düşman bir uzaylı dünyasında hayatta tutmak için bir silah cephaneliğinde ustalaşın. PlayStation VR Aim kontrol cihazı için optimize edilmiş ve DualShock kablosuz kontrol cihazı ile tamamen oynanabilir, tek başına veya çevrimiçi ortak modda bir arkadaşınızla çökmüş uzay istasyonunuza saldırın. Çeşitli Versus oyun modlarında birbirinizin becerilerini test etmek için yabancı tehditleri takas edin.

Sadece bu ay indirebilirsiniz: Destruction AllStars (PS5)

Destruction AllStars, PlayStation Plus’ta ikinci bir ay süreyle ikamet ediyor ve 5 Nisan 2021’de hizmetten ayrılacak. Bu süper güçlü çok oyunculu oyunla kontrollü araba çatırdayan kargaşaya ve parkur heyecanına katılmak için arenaya çıkın. Diğer çevrimiçi oyunculara karşı dört oyun modunda zirveye çıkmak için 16 süper yıldız rakibin benzersiz yeteneklerinde ustalaşın. Oyun ayrıca PS5’in Oyun Yardımı özelliğini destekliyor ve oyundan çıkmanıza gerek kalmadan nihai yıkıcı makine olmanız için size ipuçları ve ipuçları veriyor.

 

 

Mart ayında çıkacak olan Plus üyelerine özel oyunlar hakkında bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu yazımız hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve oyun kategorimizdeki yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. teknodeha.com

 

Kaynak: https://blog.playstation.com/2021/02/26/playstation-plus-games-for-march-final-fantasy-vii-remake-maquette-remnant-from-the-ashes-and-farpoint/