e
sv

Playstation 5 ve Xbox Series X/S Satışları Eski Nesiller Kadar Yüksek Değil

playstation 5 xbox series x s tekno deha | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Playstation 5 ve Xbox Series X/S Satışları Eski Nesiller Kadar Yüksek Değil

Yeni nesil Playstation 5 ve Xbox Series X/S konsollarının piyasaya sürülmesinden sonra 3 ay geçmiş olsa da stok sıkıntıları hala devam etmekte. Yaşanan stok sıkıntıları aylar geçmesine rağmen hala son bulmadı. Yaşanan bu stok problemleri yeni nesil konsolların satışını da büyük ölçüde etkilemiş durumda. Ünlü analiz firmalarından olan Ampere, Playstation 5 ve Xbox Series X/S oyun konsollarının çıkışından itibaren ilk 3 ay içerisinde bir önceki jenerasyonla hemen hemen aynı sayıda satış gerçeklediğini açıkladı.

Playstation 5 Xbox Series X S tekno deha

Xbox Series X/S

Ünlü analiz firması Ampere’nin açıkladığı verilere göre Xbox Series X/S, Kasım ayından bu yana 2 milyon 800 bin adet satış gerçekleştirmiş. Xbox One oyun konsolunun aynı süreçteki 2 milyon 900 bin adetlik satışına oranla biraz daha geride kaldığı veriler arasında.

Playstation 5 Xbox Series X S tekno deha

Playstation 5

Playstation tarafında da benzer bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Bu oyun konsolunun ilk 3 ayı için Playstation 4 ile aynı satış sayısına sahip olduğu ve 4 milyon 200 bin adet sattığı paylaşılan bilgiler arasında

Ünlü teknoloji devi Sony’nin bu ayın başında yaptığı bir açıklamada 4 milyon 500 bin adet PS 5 dağıtımı yapıldığını söylemişti. Ancak şirketin verdiği bu dağıtım sayısı perakendecilere yapılan dağıtımı temsil ediyor. Analiz şirketi Ampere’nin verileri ise doğrudan kullanıcılara yapılan satışlardan oluşmakta.

Playstation 5 xbox series x s tekno deha

Playstation 5 ve Xbox Series X/S satışlarından bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu satış sayıları hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.