e
sv

PlayStation 4 Sahiplerini Sevindirecek Açıklama

PlayStation 4 Sahiplerini Sevindirecek Açıklama
avatar

Kaan Çabuk

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Edge Magazine’in Aralık sayısına röportaj veren Sony Interactive Entertainment lideri Jim Ryan, PS3‘ten PlayStation 4 ‘e Sahiplerini Sevindirecek Açıklama’e geçişin epey ani olduğunu itiraf etti. Üst seviye yönetici, şirketin tüm dikkatini PlayStation 5′e kaydırdığını lakin bu sefer farklı bir yaklaşım benimsendiğini kelamlarına ekledi.

Sony’nin işvereni: “Bu son derece geniş topluluğa karşı bir sorumluluğumuz olduğunu ve gereksinim olduğu sürece olağanüstü PS4 oyunları yapma fırsatına sahip olduğumuzu hissediyoruz.” dedi. Diğer bir deyişle Sony, PlayStation 4 ‘ü PlayStation 3’ten çok daha yavaş bir halde devre dışı bırakacak. Bu gelişme de fiyat düşüşü bekleyen ve şimdi PlayStation 5 alamayanlar için kusursuz bir haber olarak bedellendiriliyor. Birebir vakitte, eski sistemlerini kullanma eğiliminde olan kullanıcılar için geleceğe yönelik yeni oyunlar manasına da geldiğini söyleyebiliriz.

PlayStation 4 Sahiplerini Sevindirecek Açıklama

PlayStation 5’e az sayıda oyun mu çıkacak?

Pekala bu gelişme, yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5 alan kullanıcılar için ne manaya geliyor? Son model konsolları için daha az oyun mu çıkacak? Muhtemelen değil.

Sony’nin sahip olduğu stüdyolardaki oyunlar birinci başta PS4 içeriğine biraz daha odaklanacak olsalar da, üçüncü taraf geliştiriciler oyunlarını yeni ve daha güçlü bir platforma taşımaya büyük ilgi gösteriyorlar. PS4 oyunlarını üreten birçok stüdyo, kreasyonlarını PlayStation 5’e taşımaya devam ediyor ve ekseriyetle PS4’te satın alan müşterilere yeni kuşak bir sürüm sunuyor. Bu yüzden PlayStation 5 için geliştirilen kaliteli oyunlarda rastgele bir azalma yahut gecikme olmayacak.

Benzer makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

PlayStation 4 Sahiplerini Sevindirecek Açıklama