e
sv

Peugeot, Yeni Logoya Geçti

Peugeot, Yeni Logoya Geçti
avatar

Semih Boran

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde ünlü Fransız PSA grubunun markası Peugeot, yeni logoya geçti. Gelin, birlikte inceleyelim.

Peugeot, Yeni Logoya Geçti

Peugeot, Yeni Logoya Geçti

Fransız otomobil üreticisi elektrikli araçlar söz konusu olduğunda küresel liderlerden biri gibi göründüğü için Peugeot’da heyecan verici zamanlar yaşanıyor. Sadece bu da değil, şirket yeni bir Le Mans hibrit yarış arabası üretmeye hazırlanıyor ve bu arada global pazarlarda biraz daha iyi bir pozisyon almak istiyor.

Stellantis isimli yeni grubun kurulmasıyla Peugeot, yeni oluşturulan bu üretici bünyesinde Opel ile birlikte büyük ana marka rolünü üstlendi. Markayı daha premium bir yapıya ulaştırmakla devam edecek yönelimi daha iyi yansıtmak için Peugeot yeni logosunu ve marka kimliğini açıkladı. Markanın tarihindeki on birinci logosuyla tanışın.

Peugeot, Yeni Logoya Geçti

Yeni ve güncellenmiş aslan logosu, Peugeot için minimalizm ve daha fazla zarafet odaklı yeni bir görsel kimlik sunuyor. Ancak şirket, şu anda BMW ve Volkswagen gibi markalar arasında popüler olan ve “düz tasarım” olarak bilinen tasarıma geçmiyor. Logoda ayrıca basitleştirilmiş yazı tipine sahip yeni bir Peugeot yazısı da var.

Yeni logo, online varlığından başlayarak markayla ilgili neredeyse her şeyde yer alacak. Peugeot’nun müşteri siteleri de daha sezgisel, daha basit ve daha sürükleyici olduğu söylenen yeni bir tasarıma sahip. Online satış süreci artık “daha akıcı” olarak tanımlanıyor. Ek olarak, yeni logoyu Peugeot’nun galerilerinde, pazarlama materyallerinde ve sosyal kanallarında görebileceğiz.

Peugeot, Yeni Logoya Geçti

Yeni logoyu taşıyan ilk gerçek ürün, yeni nesil Peugeot 308 olacak. Modelin birkaç kez kamuya açık yollarda test edildiğini gördük, ancak logo her zaman kamuflajla kaplıydı. Kompakt modelin tanıtımı 18 Mart olarak planlandı. Bu nedenle yeni marka logosunun bir aracı süslediğini görmemiz uzun sürmeyecek.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

etiketlerETİKETLER