e
sv

Oyun üretiminine odaklanan “Kan Ter ve Pikseller” Adlı Kitap!

oyun uretiminin art planina odaklanan kan ter ve pikseller isimli kitap cikti 50 indirim var UyiGu9ZN | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun dünyasının en değerli gazetecilerinden biri olan Jason Schreier’ın 2017 yılında yayınladığı, oyun dünyasının art planını anlatan kitabı Kan, Ter ve Pikseller; Türkçe çevirisi ile çıkışını yaptı.

İthaki Yayınları tarafından basılan kitabın çevirisini ise M. İhsan Tatari yapıyor. Kan, Ter ve Pikseller; The Witcher 3, Uncharted 4, Diablo III, Destiny ve daha birçok oyunun üretim kademesindeki öykülere odaklanıyor.

Kitabın olağan fiyatı 34,00 TL. Fakat şu anda Kidega’da %50 indirim ile 17,00 TL‘ye, İlkNokta’da da %35 indirim ile 22,10 TL’ye satılıyor. İlkNokta’da İthaki Yayınlarına ilişkin kitapların 24 saat içerisinde kargoya verildiğini hatırlatalım.

OYUN LNA

Kitap Açıklaması?

“Birçok geliştirici ve stüdyonun uygun ve makus günlerine dair son detayına kadar araştırılmış, yer yer acı veren, ustalıkla yazılmış bir kitap.”Cliff Bleszinski,Gears of War’un yaratıcısı

“Okunması gereken bir kitap… Sonuna geldiğinizde, keşke daha uzun olsaydı diyeceksiniz.”Forbes.com

Görüntü oyunları geliştirmek… Kahramanca bir seyahat mu yoksa aptalca bir uğraş mı? Jason Schreier; Kan, Ter ve Pikseller‘de oyun geliştiriciliğinin perde gerisini gösteriyor ve okurlarını, yaratıcıların bazen uzun saatler çalıştırılan altı yüz kişilik takımlardan, bazen de yalnız bir bilgisayar dâhisinden oluştuğu sularda heyecanlı bir seyahate çıkarıyor.

Yakın vakitte çıkmış, en tanınan ve en çok satan oyunlardan kimilerini ele alan Schreier, RPG stüdyosu BioWare’in Dragon Age: Inquisition‘ı yapmak için imkânsız bir iş takviminin ve sayısız teknik kâbusun üstesinden gelme uğraşını, bağımsız geliştirici Eric Barone’un yalnız bir adamın hayali olan bir köy hayatı RPG’sini multimilyon dolarlık bir fikrî mülke çevirmek için tek başına gösterdiği eforları, Bungie’nin Star Wars ya da Yüzüklerin Efendisi kadar tanınan olacağını umduğu, orijinal bir cihanda geçen Destiny’yi yaratmak için stüdyonun sonunu getirmek kıymetine Microsoft’tan ayrılışı üzere mevzulara değinerek okurlarını oyun geliştiriciliğinin cehennem alevlerine çekiyor.

Gün uzunluğu süren fazla mesaileri, yorgunluktan kızaran gözleri ve son dakika kurtarışlarını belgeleyen Kan, Ter ve Pikseller, hem oyun geliştiriciliği dünyasında çıkılan bir seyahat hem de olabilecek en düzgün oyunu yaratmak için dağ üzere mahzurları aşan, isimsiz kahramanlara bir övgü niteliğinde.

Benzer makaleler için: Teknodeha.com