e
sv

Oyun Canavarı ROG Phone 5 ‘in Özellikleri Sızdırıldı

oyun telefonu rog phone 5 sizdirildi iste ozellikleri baydmueg | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun Canavarı ROG Phone 5 ‘in Özellikleri Sızdırıldı

Asus ’un oyun telefonu ROG serisinin dördüncü üyesi, ROG Phone 5, artık de TENAA sertifikasıyla karşımıza çıktı. Şimdi modelin isminin 5 ya da 4 olup olmayacağı netlik kazanmasa da, Doğu Asya ülkelerinde dört sayısına karşı batıl inançların bulunması, ROG Phone 5 ihtimalini güçlendiriyor.

Oyun telefonu ROG Phone 5 özellikleri ve dev pili

Oyun telefonları ortasında kıymetli bir yere sahip olan ROG Phone serisi, iki haftadır ortaya çıkan sızıntılar sonrası, artık de TENAA’da ortaya çıktı. Çin’in sertifikasyon kurumu olan TENAA, piyasaya çıkmak üzere olan Uzak Doğu kökenli birçok telefonun birinci kayıtlarının da sızdırıldığı kurum.

Ortaya çıkan resmi dizaynın dışında ROG Phone 5 özellikleri ortasında yer alan, ekranı, işlemcisi ve RAM kapasitesi üzere detaylarda ortaya çıkmış oldu. İddia edildiği üzere Snapdragon 888 ile gelecek olan oyun telefonu, ekran tarafında ise 6,78 inç boyutunda AMOLED ekranla karşımıza çıkacak.

Batarya tarafında çift pil kullanacak olan model, 2 adet 3000 mAH gücünde pil ile karşımıza çıkacak. Toplamda 6000 mAH pil ile gelen model 12 GB RAM ile üst düzey bir performans vadediyor.

ROG Phone 5 tekno deha

Daha evvel ortaya çıktığı üzere 65W süratli şarj ile gelecek olan yeni ROG Phone oyun telefonu ayrıyeten Android 11 ile piyasaya sürülecek.

Asus ROG Phone özellikleri dışında, dizaynda da farklılıklar var. Bu ortada telefonun gerisinde yer alan 05 numaralandırması da, ROG Phone 5 tezlerini güçlendiriyor.

Art tarafta tekrar daha evvel ortaya çıktığı üzere ikinci bir ekran görünüyor. Daha evvelki modellerde ROG logosu yer alırken, artık ise artta yer alan ekranda ROG logosu görülse de, farklı bildirimleri de bu alanda görmek mümkün olacak.

Temel dizaynda çok büyük bir değişiklik ile karşılaşmıyoruz. Tekrar ön tarafta çentik ya da delikli kamera yerine alt ve üst kenarlar yerini koruyor. Kamera sayıları ve büyüklükleri birebir olsa da, şimdi bu kameraların özellikleri ortaya çıkmış değil.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.