e
sv

Orta Seviye Amiral Gemisi Redmi K40 Duyuruldu !

redmi
avatar

Baha Orhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli akıllı telefon devi Xiaomigeçtiğimiz günlerde yaptığı bir etkinlikte en yeni amiral gemisi ve üst seviye bir telefon olan MI 11’i bizlere duyurmuştu. 2021’in en dikkat çeken akıllı telefon modellerinden biri olması beklenen REDMI K40 modeli Redmi genel müdürü tarafından yapılan açıklamaya göre bütün R40 modelleri Snapdragon 888 işlemcisi ile gelecek.

Bildiğimiz gibi Xiaomi firmasının her bütçeye uygun ve özellikleri ile göze hitap eden modelleri bulunuyor ve bu modeller oldukça ilgi görmekte. Alt firması olan Redmi bu sefer çok konuşulacak bir cihaz olan K serisini resmen duyurdu. K serisi yüksek performansa sahip bir cihazı orta seviye bir cihaz fiyatına kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor. Redmi genel müdürü Lu Weibing , K serisinin sonraki modellerinin ne zaman duyurulacağına dair dikkat çekici bir açıklamada bulundu.

redmi

Çin’in yerel sosyal medya platformlarından biri olan Weibo üzerinden yaptığı açıklamaya göre K 40 ailesi önümüzdeki ay tamamen tanıtılacak ve Redmi K40’ın başlangıç fiyatı sadece 463 dolar olacak. Şuan ki amiral gemilerinin yaklaşık iki katı olduğunu söyleyebiliriz ve bu cihaz orta seviye amiral gemilerine nazaran rakipsiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.Ancak ülkemizdeki fiyatı ile ilgili şuan bir tahminde bulunmak yanlış olabilir.

Genel müdür Weibing’in yaptığı paylaşımlardaki detaylar arasında serinin bütün işlemcileri Snapdragon 888 olacak ve 4000 mAh batarya bulunacak. Şuanlık sadece MI 11 modelinde gördüğümüz bu işlemcinin bu seride yer alması K serisinin yılın en dikkat çekici model olması için bir sebep olduğunu daha gösteriyor.

redmi

Web sitemizde bulunan benzer içerikli yazıları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI