e
sv

Oppo Türkiye Fabrikası Görüntülendi !

oppo
avatar

Baha Orhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli teknoloji devi OPPO geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye fabrika açacağını bizlere duyurmuştu.Tadım Kuruyemiş’in Tuzla fabrikasını kiralayan bu firma 2021 yılının şubat ayında üretime geçeceği de açıkladı. OPPO Türkiye genel müdürü Weijian Zhou , en kısa zamanda üretime geçeceklerini ve çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

OnePlus, Vivo ve Realme markalarının da sahibi , BBK Electronics Corporation’ın alt kuruluşunda biri olan  OPPO son yıllarda oldukça popüler bir marka haline gelmeye başlayarak diğer teknoloji devlerine rakip adayı oldu. Ülkemizde oldukça ilgi gören modelleri ile öne çıkan bu marka diğer teknoloji devlerinden bir adım daha fazla atarak Türkiye’de fabrika açacağını 2 ay önce bizlere duyurdu. 

teknodeha

Geçen haftalarda üretim yapma kararını Türkiye Genel Müdürü WeiJian Zhou ile bizlere duyuran bu firma , üretimini gemicilik ve deri ile ilgili yatırımlarıyla öne çıkan Tuzla’da yapacak. Limanla bağlantısı ve bağlantı yollarına yakınlığı nedeni ile  üretime elverişli bir yer olan Tuzla şimdi ise Çinli akıllı telefon devi OPPO’ya ev sahipliği yapacak.

Türkiye’de kuruyemiş adına önemli işleri bulunan Tadım’ın fabrikasını kiralayan OPPO üretimlerini burada gerçekleştirecek. Duyulan bilgilere göre OPPO bizlere bu güzel haberi açıklamadan çok önceden Tadım şirketinin sahipleri ile fabrika için anlaşmaya başlamış.

Diğer edinen bilgilere göre fabrikayı 1000 kişilik, içerisinde Türk mühendislerin de olduğu dev bir ekip oluşturacak.

Sonuç olarak OPPO’nun Türkiye’de 2021 yılının şubat ayında üretime geçeceğini resmen doğruladı. Bununla birlikte Türkiye’nin bu sene zor bir piyasa şartları geçirmesine rağmen açılan bu fabrika OPPO marka telefonlarının ücretlerini bir hayli düşürerek Türkiye’de yoğun bir ilgi göreceğini gösteriyor.

Oppo Türkiye Üretim Üssü :

oppo

Web sitemizde bulunan benzer içerikli yazıları okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI