e
sv

OPPO 2021’de Yatırıma Devam Edecek

oppo 2021de yatirima devam edecek | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OPPO, 2021’de Yatırıma Devam Edecek

OPPO, tüm dünyada pandemi ilan edilmesi sebebiyle güçlü geçen 2020 yılında üstün bir başarı elde ederek hem globalde hem de Türkiye pazarında değerli gelişmelere imza attı.

Kuruluşundan bugüne pek çok unsur ve yeniliğe imza atan OPPO, 16’ncı yılını kutladığı 2020’de farklı alanlarda pek çok yeniliği tüketicileriyle buluşturdu. 5G, yapay zeka, imaj kalitesi ve VOOC süratli şarj kategorilerinde bir dizi atılım gerçekleştirdi. Manzara kalitesi standardını yeni bir düzeye taşıyan yeni kuşak hibrit yakınlaştırma teknolojisini piyasaya süren OPPO, buna ek olarak, 125W süratli şarjı teknolojisini kullanıcılarının beğenisine sundu.

INNO DAY 2020’de insan-teknoloji etkileşiminin geleceğini ortaya çıkaran X 2021, AR Glass 2021 modellerini ve CybeReal AR uygulamasını tanıttı. ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ vizyonunu paylaşan OPPO, ‘3+N+X’ teknoloji geliştirme stratejisini de açıkladı. OPPO, ‘Yeni Dizaynlar, Yeni Trendler, Yeni Momentum’ temasıyla gerçekleşen Çin Milletlerarası Endüstriyel Tasarım Fuarı’nda insan merkezli tasarım ideolojisine dayanan çok sayıda yeni kavramsal tasarımı sergiledi. Şirket 5G irtibatlı ekosistemler için temel eser teknolojilerini geliştirme hedefiyle Haydarabad’da bulunan Ar-Ge merkezinde bir 5G inovasyon laboratuvarı kurduğunu duyurdu. Hindistan’da kamera, güç-pil ve performans alanlarında Ar-Ge’ye tahsis edilmiş üç inovasyon laboratuvarı daha açacağını açıkladı.

Oppo’nun Yükselişi

İkinci yılını doldurduğu Türkiye pazarında ise muvaffakiyetlerin gerisi arkasına geldiği bir yıl oldu. Find serisinin öne çıkan modeli Find X2 Türkiye’de birinci kere tüketiciyle buluştu. Merakla beklenen Reno3 ve Reno4 Serisi kullanıcılar tarafından sevilerek başarılı satış sayıları yakaladı. İlk olarak Enco W31 ve Enco W51 kablosuz kulaklık modelleriyle akıllı saat OPPO Watch Türkiye’de ilk kez satışa sunuldu.

2020, OPPO Türkiye’nin ödülleri de arka arkaya getirdiği bir yıl oldu. OPPO, Reno 4 Serisi için hazırladığı ‘Hayatım Benim Koleksiyonum’ kampanyasıyla, katıldığı tüm müsabakalardan mükafatla dönmeyi başardı. Toplumsal medyada en güzel influencer kullanımları ve en yaratıcı marka-influencer iş birliklerinin ödüllendirildiği InFlow Ödülleri’nde OPPO, Hayatım Benim Koleksiyonum kampanyası ile ‘En Âlâ Telekomünikasyon Influencer Kampanyası’ kategorisinde ödül kazandı. Kampanyaların pazarlama süreçlerini merkeze alarak elde ettikleri başarıyı ödüllendiren İstanbul Marketing Awards’tan OPPO, Influencer Kullanımı kategorisi ve Klasik Marka Bağlantısı kategorisi tarafında iki mükafatla döndü. Reklam ve pazarlama sanayisinde yaratıcı dünyaya katkı sağlayan tüm takımların muvaffakiyetlerini ödüllendiren Felis Ödülleri’nde ise medya kısmında Tüketici Elektroniği kategorisinde ödül kazandı.

Oppo teknodeha

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, 2021 yılı için de gayelerini açıkladı. “Biz kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve herkesin hayattan en güzel formda yararlanmasına yardımcı olmak için daima olarak yenilikçi teknolojiler geliştiriyor ve bunu sizlere duyuruyoruz. 2020 şiddetli geçen bir yıl olsa da marka için Türkiye pazarında güçlendiği, yenilikçi eserlerini tüketicilerle buluşturduğu başarılı bir yıl oldu. 2021’de daha fazla yenilik yapmaya ve dünya çapında daha fazla beşere fevkalâde teknoloji tecrübeleri sunmaya hazırız. Birinci etapta, Türkiye’deki büyümemize paralel olarak aldığımız yatırım kararını hayata geçireceğiz. Bununla birlikte dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz reklam kampanyalarımızla lokal irtibatımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. 2021, Find, Reno ve A serisinin yeni modellerinin ve yeni akıllı eserlerimizin Türkiye’de tüketicilerimizle buluştuğu bir yıl olacak. 2021’de de OPPO tüketicilerin beklentilerine yanıt veren bir marka olmaya devam edecek.”

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI