e
sv

OnePlus 9E İçin Amiral Gemisi İşlemci

oneplus 9e icin amiral gemisi islemci argumani EZtGnJLf | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OnePlus 9E İçin Amiral Gemisi İşlemci

OnePlus’un Mayıs ayında tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi OnePlus 9 serisinin üç farklı modelden oluşması bekleniyor. Serinin sürpriz üyesi olan 9E işlemcisi için ise argümanlı bir tercih yapılmış üzere görünüyor.

Geçen hafta ortaya çıkan One Plus 9E sürprizi sonrası, bu modelin öteki 9 ve 9 Pro üzere amiral gemisi düzeyinde olacağı varsayım edilmişti. Bugün ortaya çıkan argümanlara bakılırsa bu iddialar kısmen gerçek.

OnePlus 9E işlemcisi ve kamerası hakkında yeni tezler ortaya çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo’dan ayrılarak kurumsallaşan OnePlus, Android dünyasında kıymetli atılımlar yapmaya devam ediyor. Bu sene, Nord modeli ile yeni bir pazara açılan marka, artık de farklı bir rekabete girmeye hazırlanıyor. OnePlus 9E ya da 9 Lite olarak isimlendirilmesi beklenen modelin, 2020 yılının amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865 ile gelebileceği tez edildi.

Amiral gemisi modellerde karşımıza çıkan Snapdragon 865 işlemcisinde 1 adet yüksek performanslı 2.84 GHz süreç gücünde Kryo 585 çekirdeği  ve 3 adet 2.42 GHz süreç gücünde çalışan Kryo 585 çekirdeği bulunuyor. Birebir vakitte işlemcide güç performanslı 4 adet 1.8 GHz gücünde çalışan Kryo 585 çekirdeği yer alıyor.

oneplus 9e islemcisi ve kamerasi 1 | Tekno Deha

OnePlus 8T

OnePlus 9E kamera özellikleri için ise 8T modeliyle tıpkı art kamera ile geleceği de öne sürülen  tezler ortasında. Buna nazaran OnePlus 9E kamerası, 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera, 16 Megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş kamera, 5 Megapiksel çözünürlüğünde makro kamera ve 2 Megapiksel çözünürlüğünde derinlik sensörü biçiminde dörtlü bir heyetimle karşımıza çıkabilir. Bu ortada ana görselde kullandığımız görseller 8T ve OnePlus 9 render görselleridir. Şimdi modelle ilgili bir görsel ya da render sızıntısı ortaya çıkmış değil.

Daha evvel de Apple, iPhone SE ile Samsung, Galaxy S20 FE ile Xiaomi ise Mi 10T serisiyle uygun fiyatlı amiral gemisi pazarına göz kırpmıştı. Sizce Mayıs ayı üzere karşımıza çıkması beklenen OnePluS 9E argüman edilen özellikleri ile bu modeller ile rekabet edebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 

Web sitemizdeki diğer makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI