e
sv

OLED Ekranlı iPad Pro 2022’de Duyurulabilir

oled ekranli ipad pro 2022de duyurulabilir vECHJTL4 | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

OLED Ekranlı iPad Pro 2022’de Duyurulabilir

Hatırlarsanız, daha evvelce paylaşılan raporlarda Apple’ın 2021 yılı içerisinde küçük LED ekranlı bir iPad modelini duyuracağı argüman edilmişti. Bugün ise Apple’ın gelecek planlarıyla ilgili kıymetli bilgiler paylaşıldı. Paylaşılan bilgilerle bir arada firmanın 2022 yılı içerisinde OLED ekranlı iPad Pro modeliyle kullanıcıların karşısına çıkacağı argüman edildi.

Şimdilik, OLED ekranlı iPad Pro modelinin özellikleri ile ilgili rastgele bir ayrıntılı açıklama yapılmadı. Lakin son paylaşılan raporlara nazaran 2022 model iPad Pro modelinin OLED ekranının Samsung ve LG tarafından üretileceği söz ediliyor.

Bunun yanı sıra Samsung’un Apple için üreteceği bu ekranın panelinin UT (Ultra İnce) LG’nin ise ATO (Gelişmiş İnce OLED) olarak isimlendirileceği belirtiliyor. Mevzuyla ilgili SamMobile’a konuşan bir Samsung yetkilisi ise, kelam konusu UT panellerinin 2022 yılı içerisinde Apple’a tedarik edeceklerine de dikkat çekiyor.

Tekrar tıpkı raporda LG’nin ise iPad modellerine 2023 yılı ile birlikte ATO panellerini tedarik etmeye başlayacağının da altı bilhassa çiziliyor.

iPad Pro

Birinci Evvel Küçük LED Ekranlı iPad Modeli Piyasaya Sunulabilir

2022 yılında iPad’lerde OLED ekran paneline geçiş yapacağı söylenen Apple’ın, bu geçiş sürecinde birinci evvel 2021 yılı içerisinde küçük LED ekranlı iPad modellerini de piyasaya sunacağı sav ediliyor.

Bunun yanı sıra bir öbür raporda ise Apple’ın önümüzdeki yıllarda üst seviye iPad modellerinde OLED ekran paneline yer verecek. Uygun fiyatlı iPad modelinde ise küçük LED ekran teknolojisine yer vereceği de paylaşılan raporlar ortasında yer alıyor.

Sitemizdeki benzer makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

OLED Ekranlı iPad Pro 2022’de Duyurulabilir