e
sv

Okullar Ne Zaman Açılacak? Erdoğan Açıkladı!

Okullar Ne Zaman Acilacak Erdogan Acikladi | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada okulların açılacağı tarihi de açıkladı. Peki okullar ne zaman açılacak? İşte bu sorunun yanıtı.

Son dönemde artan salgın vakaları yüzünden uzaktan eğitim biraz daha uzatılmıştı. Bir ara mesleki öğretimde sadece atölye derslerinin yüz yüze eğitimle yapılması kararı çıkmıştı. Fakat vaka artışından sonra bu kararda geri çekildi ve tamamen uzaktan eğitime geçildi.

Okullar Ne Zaman Acilacak Erdogan Acikladi 2 | Tekno Deha

Genel beklenti ara tatil sonrasında okulların açılması yönündeydi. Hatta geçtiğimiz günlerde 15 Şubat’ta okulların açılacağı hakkında bazı söylentiler ortaya atılmıştı. Fakat Bilim Kurulu’nda yer alan uzmanların açıklaması sonrasında, okulların açılması durumunun Mart ayına ertelendiği ortaya çıktı.

Erdoğan açıkladı! Okullar ne zaman açılacak? İşte tarih!

 

Bugün halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası bazı açıklamalarda bulundu.

Okullar Ne Zaman Acilacak Erdogan Acikladi 2 1 | Tekno Deha

 

Erdoğan yaptığı açıklamada köy okullarında internet erişiminde yaşanan sıkıntılar nedeniyle yüz yüze eğitimin 15 Şubat itibariyle başlayacağını söyledi. Burada şu unsura dikkat edilmesi gerekiyor. Okullar 15 Şubat’ta yalnızca köylerde açılacak. Yani şehir merkezlerinde ya da ilçe merkezlerinde yer alan okullarda uzaktan eğitim şeklinde eğitim olacak.

8 ve 12. sınıflar ise 1 Mart’ta yüz yüze eğitime başlayacaklar. Sonrasında ise vakalarda yaşanan düşüş ya da artışlara göre yeni kararlar alınacak. Eğer vakalar azalmaya devam ederse diğer sınıf seviyelerinde de eğitim başlayacak. Fakat tam tersi  bir durum olursa yani vakalar hızla artarsa o zaman okullar tekrardan kapanarak uzaktan eğitime geçiş yapılacak. Sonuç olarak köylerde sınıf ayrımı olmadan yüzyüze eğitim 15 Şubat’ta başlayacak diyebiliriz. Şehir merkezlerindeki okullarda ise eğitim 1 Mart’ta sadece 8 ve 12. sınıflar için başlayacak.

Benzer makaleler için buraya tıklayın.