e
sv

Nokia 1.4, Nokia 6.4 ve Nokia 7.4 Özellikleri Ortaya Çıktı

nokia yeni telefonlar tekno deha | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nokia 1.4, Nokia 6.4 ve Nokia 7.4 Özellikleri Ortaya Çıktı

Nokia, orta ve giriş düzeyi akıllı telefon pazarında büyümeye devam edecek üzere görünüyor. Çinli HMD Küresel tarafından satın alındıktan sonra süratle büyüyen marka, üç yeni Nokia akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir. Bu yeni modellerin özellikleri şimdilik kesinleşmemiş olsa da, bazıları sızdırılmış durumda.

Nokia ‘nın Yeni Akıllı Telefonları Geliyor

Buna nazaran Nokia 1.4, Nokia 6.4 ve Nokia 7.4 modelleri karşımıza çıkacak üzere görünüyor. Lakin bu model isismlendirmenin 1.3, 6.3 ve 7.3 halinde karşımıza çıkma mümkünlüğü da var.

Birinci olarak Nokia 1.4 modelinin tanıtılması bekleniyor. Yılın birinci çeyreğinde yani Şubat ya da Mart ayında karşımıza çıkacak Nokia akıllı telefon modelleri, giriş ve orta segmentte konumlanıyor.

Nokia Tekno Deha

Nokia 6.4 (6.3) 5G özellikleri

Nokia 6.3, 5G özelliğine sahip Snapdragon 480 işlemcisiyle karşımıza çıkacak. Bu işlemci Qualcomm tarafından 5G dayanağı sunan en uygun fiyatlı işlemci. Kamera tarafında ise Nokia 6.3 / 6.4 5G, Nokia 5.4’e emsal bir kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor.

Nokia Tekno Deha

Lakin ana kamera tarafında Zeiss optikli 48 Megapiksel çözünürlük karşımıza çıkabilir. Tekrar de ana kamera çözünürlüğün 24 Megapiksel olarak karşımıza çıkması da mümkün.

Bu dörtlü kamera kurulumunun 12 Megapiksel ultra geniş açı, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik sensörü halinde karşımıza çıkması bekleniyor. Ön tarafta 16 Megapiksel çözünürlüğe sahip selfie kamerası bulunacak.

Nokia 7.4 (7.3) 5G özellikleri

Nokia 7.4 tarafında ise Snapdragon 690 işlemcisi RAM tarafında ise 4, 6 ve 8GB ve 64/128 GB depolama seçenekleri ile piyasaya çıkması bekleniyor.

Nokia Tekno Deha

Nokia 7.4 kamera tarafında ise yeniden dört kameralı bir yapıda karşımıza çıkacak. Buna nazaran 48 ya da 64 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açı, 2 Megapiksel alan derinliği ve 2 Megapiksel makro kamera suramı ile karşımıza çıkacak.

Nokia 1.4 (1.3) özellikleri

Giriş düzeyinde olacak Nokia 1.4 ekranı HD Plus çözünürlükle karşımıza çıkacak. Dört çekirdekli bir işlemci kullanılacak olan modelin 1 GB RAM ve ve 4000 mAH pil kapasitesi ile gelmesi bekleniyor.

Nokia 1.4 Tekno Deha

Kamera tarafında ise çift art kamera ile gelecek giriş düzeyi Nokia, sızıntıya nazaran 100 euro bandının altında bir fiyatla piyasaya çıkacak üzere görünüyor.

Peki ya sizin bu telefonlar hakkındaki düşünceleriniz nedir? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Nokia 1.4, Nokia 6.4 ve Nokia 7.4 Özellikleri Ortaya Çıktı