e
sv

Netflix’e Zam Geliyor – 2021

Netflix
avatar

Alperen Güner

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix’e Zam Geliyor – 2021

Popüler dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye üyelik ücretleri için zam uyguladı. Bu aydan sonraki üyelikler için farklı üyelik fiyatları baz alınacak olup ücretler için değişiklikler oldu. Netflix Türkiye’de ne kadar oldu? Hangi paketler kaç TL? Bu cevapların hepsi yazımızda…

 

Netflix Nedir?

Netflix

Netflix, Kaliforniya merkezli Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri ile ünlü olan yapım şirketidir. Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kuruldu. Şirketin ana kazanç noktası ise ücretli abonelik ile verilen video ve medya sağlayış platformudur.

 

Netflix’e Zam Geldi

Netflix

Milyonlarca üyeye hitap eden, Dünya’daki en popüler olan film ve dizi platformu olan Netflix, Türkiye’de olan üyelik fiyatlarını arttırma kararı aldı. Temel, standart ve özel plan olmak üzere 3 tane paketi bulunan Netflix’in bütün paketlerinde de fiyat değişikliliğine gitti. Netflix ise paketlerin fiyatında yüzde 30 ile yüzde 50 arasında değişikliliğe gitti.

 

Fiyat Artışından Sonra Netflix Abonelik Ücretleri;

Netflix

 • Temel plan ücreti: 17.99 TL’den 29.99 TL’ye çıkartıldı.
 • Standart plan ücreti: 29.99 TL’den 40.99 TL’ye çıkartıldı.
 • Özel plan ücreti: 41.99 TL’den 54.99 TL’ye çıkartıldı.

 

Yeni Fiyatlar Herkes İçin Geçerli Olacak Mı?

Evet, hem yeni üyeler hem de zaten hali hazırda Netflix kullanıcıları için geçerli olacak. Zaten geçerli fiyat değişikliliği hakkında Netflix, üyelerine bilgilendirme amaçlı elektronik posta gönderimini yapmış durumda. Yani bu demek oluyor ki, bundan sonra Netflix üyeliğini kullanmak istiyorsanız daha iyi ve kaliteli abonelik için biraz daha ödemeniz gerekecek.

 

Neden Fiyat Artışı Oluyor?

Netflix, “Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde açıklama yaptı. Bu demek oluyor ki fazladan vereceğiniz ücret miktarı ile size özel olan içeriklerde daha fazla dizi ve film seçeneğine erişip, kütüphanenizin daha geniş olmasına olanak sağlayacaksınız.

 

Netflix’den Gelen Zam Açıklaması

Netflix Zam Geliyor

Zam duyurusunu yapan Netflix sözcüsü ise, içerik kütüphanesini daha da genişletip, zenginleştirmek ve hizmet kalitesini arttırmak için üyelik ücretlerini güncellediklerini belirtirken, şu şekilde açıklama yaptı;

“Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz. 4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık ücretlerimizi şöyle şekillendirdik: Temel plan 26,99 TL, Standart plan 40,99 TL, Özel plan ise 54,99 TL. Her zaman olduğu gibi üyelerimiz kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç plan arasından tercih edebilecek.”

 

Yeni gelecek Netflix paketlerine gelen zamlar hakkında bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu yazımız hakkında görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayınız. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve sosyal medya kategorimizdeki yazılara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. teknodeha.com