e
sv

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

netflix izleme gecmisi nasil silinir 6 adimda pratik metot 8sOvDu1W | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Pandemi nedeniyle tüm dünyanın meskene kapandığı 2020’de 37 milyon yeni abone kazanarak abone sayısını 203 milyona çıkartan çevrimiçi dizi ve sinema platformu Netflix, başarılı algoritmasıyla da dikkat çekiyor. Netflix, izlediğiniz sinema ve dizilere nazaran size farklı içerikler öneriyor. Birebir vakitte geçmişte izleyip yarıda bıraktığınız içerikleri de kayıt eden Netflix, daha sonra izlemek istediğiniz taktirde kaldığınız yerden devam etmenize imkan sağlıyor. Lakin Netflix’in bu özelliği birtakım durumlarda kullanıcının canını sıkabiliyor. ‘Tekrar izlemek ister misiniz, İzlemeye devam etmek ister misiniz?” üzere ikazlarla karşılaşmak istemeyen kullanıcıların merak ettiği “Netflix izleme geçmişi nasıl silinir?” sorusuna yazımızda yer verdik.

Adım adım Netflix izleme geçmişi silme…

Adım 1: Birinci olarak Netflix uygulamasını açın ve sağ tarafta bulunan üç nokta seçeneğine tıklayın.

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Adım 2:

Karşınıza ayarlar çıkacaktır, buradan hesap detaylarını açın.

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Adım 3:

Bu etapta sizi Netflix’in internet sitesine yönlendirecektir. Daha sonra aşağıda kullanmış olduğunuz profili seçin.

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Adım 4:

Kullanmış olduğunuz profili seçtikten sonra aşağıda izleme aktifliği seçeneği olacaktır. İzleme aktifliği seçeneğini açın.

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

Adım 5:

Son olarak karşımıza Netflix izleme geçmişi silme ekranı geliyor. Burada daha evvel izlediğiniz dizi ve sinemalardan oluşan bir liste bulunuyor. Burada istediğiniz dizi yahut sinemanın yanında bulunan daire ikonuna tıklayarak izleme geçmişini silebilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz içeriği daha evvel izlenenler listesinde çıkartabiliyorsunuz.

netflix izleme gecmisi nasil silinir 6 adimda pratik metot 4 cNikKTul | Tekno Deha

Adım 6:

Şayet yalnızca bir içeriğin tersine izleme geçmişinin tamamını silmek isterseniz, aşağıda bulunan tümünü gizle seçeneğine tıklayarak izleme geçmişinizi büsbütün kaldırabilirsiniz. Tüm bu adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde izleme geçmişiniz, 24 saat içerisinde hesabınızın bağlı bulunduğu tüm aygıtlardan kaldırılacaktır.

netflix izleme gecmisi nasil silinir 6 adimda pratik metot 5 cc4mGHHz | Tekno Deha

Ülkemizde de epeyce tanınan olan Netflix, geçtiğimiz Aralık ayında Türkiye’de 3 milyonun üzerinde abonesi olduğunu açıklamıştı.

Bilhassa son zamanlardaki Türk imali dizi ve sinemalarının tüm dünya genelinde önemli izlenme sayılarına ulaşması sebebiyle Türkiye’ye ofis açmaya karar veren Netflix, birinci ofisini İstanbul’da açacağını duyurmuştu. Hatta ofis müdürü için ilan yayınlamıştı. İstanbul’da açacağı ofis ile birlikte Türk üretimi dizi ve sinemalara daha da kıymet vermesi beklenen Netflix, ayrıyeten Türkiye’deki abone sayısını da arttırmayı planlıyor.

Netflix, daima güncellediği özellikleri ile abonelerini mutlu etmeye çalışıyor. En son manzarayı kapatıp telefonda öbür süreçler yaparken yalnızca sesi duymayı sağlayacak özellik kullanıma sunulmuştu. Tam ekranda imajın üst kısmında bulunan “Video Off” (Videoyu Kapat) düğmesi yerine uygulama ayarlarına gidip “Audio Only” (Yalnızca Ses) kısmında karşısına çıkan “Always On” (Her Vakit Açık) ya da “Headphones or External Speakers” (Kulaklık yahut Harici Hoparlör) seçeneklerinden birini faal hâle getirmek özelliği kullanmak için kâfi.

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.