e
sv

Netflix “Yalnızca Ses” Modu Geliyor

netflixin tasinabilir uygulamasi yalnizca ses modu geliyor dsHQk4N2 | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix ‘in Taşınabilir Uygulaması “Yalnızca Ses” Modu Geliyor

Netflix geçtiğimiz yılın büyük bir kısmını taşınabilir uygulamasını geliştirmek için harcadı ve bu durum hâlâ devam ediyor. Şirketin en son yeniliği, bant genişliğinden tasarruf etmeye yardımcı olabilecek sırf ses modu. Yani artık görüntü olmadan sadece içeriğin sesini duyabileceğiniz bir mod gelecek diyebiliriz, en azından açıklamalar bu yönde.

Netflix

Ekim ayında, XDA Geliştiriciler forumunda farklı bir keşif hakkında bilgi yayınlandı. Takım, Netflix uygulamasında (sürüm 7.79.1) araştırma yaparken sadece ses moduna dair referanslar bulduklarını belirtiyorlardı. O vakitler bu özellik fonksiyonel değildi, lakin Android Police’in son raporuna nazaran, kimi kullanıcılar artık yeni özelliğe test sürecinin bir kesimi olarak erişebiliyorlar.

netflix in mobil uygulamasi yalnizca ses modu geliyor127977 1 | Tekno Deha

Bant genişliğinden tasarruf sağlayacak

Yeni özelliğe erişiminiz varsa, görüntü oynatıcınızın üst kısmında bir Görüntü Kapalı seçeneğini göreceksiniz. Buna dokunmak sizi sırf ses moduna geçirecek; bu da bant genişliğinden tasarruf etmek istiyorsanız yahut telefonunuzda öbür misyonları yaparken art planda bir program dinlemek istiyorsanız faydalı olabilir.

Sırf ses modunun pratikte kimi içeriklerde başkalarından daha âlâ çalışacağından kuşku yok. Örneğin Dexter yahut Breaking Bad üzere dizileri görseller olmadan takip etmek daha güç olabilir. Lakin belgeseller yahut stand-up güldürüler için standart görüntü akışına nazaran sadece ses modu tercih edilebilir.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI