e
sv

Netflix ‘in 2020’nin Son Çeyreğindeki Abone Sayısı Açıklandı

netflixin abone sayisi aciklandi | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix ‘in Abone Sayısı Açıklandı

1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulan Netflix, her geçen yıl yeni özgün içeriklerle, yeni yatırımlarla ve yeni projelerle günümüzün en tanınan görüntü akış hizmetlerinden birisi oldu. Bu daldaki birincilerden biri olduğu için de şu anda en büyüklerden biri. 2020 yılı içerisinde net bir yükselişe geçtiği aslında biliniyordu.  2020 yılının dördüncü çeyrek bilgileri açıklandı.

Dördüncü çeyrek bilgilerinin de açıklanması ile birlikte Netflix, bir gayesi daha geride bıraktı. Netflix, 2020’nin son üç ayında 8.5 milyon fiyatlı aboneyi daha platformuna kazandırarak toplamda 200 milyon aboneyi geçti. Şu anki net abone sayısı ise 203.6 milyon.

Bu sayede Netflix, sadece 2020 yılında 37 milyon fiyatlı abone kazanarak 25 milyar dolar gelir elde etti. Hatırlatmakta yarar var. Netflix’in tüm üyelik planları sırf tek bir üyelik olarak sayılıyor. Yani 4 kişinin birlikte kullandığı hesaplar; 4 kişi olarak değil, 1 kişi olarak sayılıyor.

 

Netflix Tekno Deha

Netflix‘in abone sayısı her ne kadar önemli bir artış gösterse de 2020 yılındaki muvaffakiyet 2021 yılında beklenmiyor. Geçtiğimiz yıl bilhassa pandemi tüm insanları konuta bağlamıştı. Bu yıl yapılan aşılar sebebiyle beşerler eski hayatlarına dönmeye başlayacaklar. Ayrıyeten artık önemli manada iki rakibi bulunuyor Netflix’in: Disney+ ve HBO Max. 

Disney+‘ın şu anda çok süratli bir biçimde abone kazandığını biliyoruz ve daha özel içeriklerini yayınlamaya tam manasıyla başlamadı. Asıl beklenen içerikler bu yıl yayınlanacak. HBO Max ise Warner Bros’un sürpriz kararıyla bu yılki tüm büyük Warner Bros sinemalarını vizyon tarihinde platformda yayınlayacak. Kısaca Netflix’in bu yıl işi ziyadesiyle sıkıntı.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI