e
sv

Muhteşem Müziklere Sahip Oyunlar!

Muhtesem Muziklere Sahip Oyunlar 2 | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 1

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sizler için gerçekten muhteşem müziklere sahip oyunları listeledik!

Bazı oyunlar gerçekten etkileyici müziklere sahip olabiliyor. Gün içinde hepimiz az yada çok müzik dinleriz, bu müzikleri kimi zaman evde otururken, bir film veya dizi izlerken ya da oyunlar aracılığıyla keşfedebiliyoruz. Birçok oyun yapımcısı uzun soluklu tek kişilik hikayeli bir oyun geliştirirken müziklere çok önem verir. Oyun içerisindeki müziklerin doğru yerlerde kullanımı hikayeyi çok daha anlamlı kılabilir.

Assassin’s Creed II

Muhtesem Muziklere Sahip Oyunlar 3 | Tekno Deha

Assassin’s Creed II, serinin en beğenilen ve en çok oynanan oyunları arasında. Sunduğu yenilikler ve Ezio gibi bir karakteri oyuncuya deneyimletmek Ubisoft’un başardığı en iyi şeylerden birisiydi kuşkusuz. Assassin’s Creed II için oluşturulan müzikler de bir o kadar güzeldi. Assassin’s Creed II müzikleri Jesper Kyd tarafından bestelendi.

 

Assassin’s Creed II’deki popüler parçalar:

Ezio’s Family

Earth

Florence Tarantella

Tour of Venice

The Madam

Assassin’s Creed II Müzik Albümü

Assassin’s Creed: Valhalla

Muhtesem Muziklere Sahip Oyunlar 5 | Tekno Deha

Assassin’s Creed: ValhallaVikinglerin İngiltere topraklarını ele geçirmesinden sonraki zamanda geçiyor. Oyunda Vikingler olunca müzikleri de ona göre oluyor. Bana göre Valhalla’nın oyun müzikleri Assassin’s Creed II’den çok daha güzel. Ek olarak, Valhalla’nın müziklerinin bir kısmı AC II’nin bestecisi Jesper Kyd tarafından yapıldı. Valhalla’nın müzikleri üç ile ayrı ayrı bestelendi. Assassin’s Creed: Valhalla’nın müzikleri, Jesper KydSarah Schachner ve Einar Selvik tarafından bestelendi.

 

Assassin’s Creed: Valhalla’daki popüler parçalar:

Out of the North

Kingdom of Wessex

Assassin’s Creed Valhalla Fon Müziği

Drenglynda Skáldið

Hausbrjótr

Helreið Oðins

Assassin’s Creed: Valhalla Müzik Albümü – Sarah Schachner

Assassin’s Creed: Valhalla Müzik Albümü – Jesper Kyd

Assassin’s Creed: Valhalla Müzik Albümü – Einar Selvik

 

Witcher 3: Wild Hunt

Witcher 3: Wild Hunt, kesinlikle serideki en etkileyici müziklere sahip olan oyun. Oyunda konser izlediğiniz bir bölüm bile var. Müzikleri ile oyundaki atmosferin içine giriyorsunuz. Barındırdığı müzikler ile çatışma sırasında, seyahat ederken veya sadece manzarayı izlerken bile size farklı duygular yaşatabiliyor Witcher 3: Wild Hunt. Müzikler Marcin Przybyłowicz tarafından bestelendi.

Muhtesem Muziklere Sahip Oyunlar 6 | Tekno Deha

 

Witcher 3: Wild Hunt’taki popüler parçalar:

Commanding the Fury

The Wolf and the Swallow

Farewell, Old Friend

Ladies of the Woods

Spikeroog

Bonny at Morn

Silver for Monsters

The Slopes of the Blessure

Witcher 3: Wild Hunt Müzik Albümü

The Last of Us

 

Ben dahil birçok PlayStation oyuncusuna göre PlayStation’a gelmiş en iyi oyun olan The Last of Us, çok ciddi sayıda bir hayran kitlesi kazandı. PlayStation 3 ve 4’te adeta bir çığır açan oyun, hikayesiyle de oyuncuları çok etkiledi. Tabii ki oyuncuların büyülendiği tek nokta oyunun ana hikayesi değil, aynı zamanda müzikleriydi.

 GTA: San Andreas

 

Bir neslin daha videonun başlangıcındaki sprey boya sesinden anladığı unutulmaz müziğe sahip olan San Andreas, yalnızca müzikleriyle değil aynı zamanda hikayesiyle ve oynanışıyla da ağızları açık bırakan oyunun müziği de listemize girmezse olmazdı.

GTA IV – Soviet Connection

 

 

Grand Theft Auto: San Andreas’ın müziği son derece efsanevi olsa da GTA IV’ün Soviet Connection adlı müziği, oyuncuları tekrar tekrar GTA IV‘e başlatmak için yeterli. Bu nedenle dikkatle dinlemenizi öneriyoruz.

God of War

God of War’ın müzikleri (son çıkan oyundan bahsediyorum) İskandinav mitolojisini çok net bir biçimde yansıtıyor. Soğuk ve sert bir yapıda olan kuzey topraklarını iliklerinize kadar hissettiren oyun aynı zamanda dövüş sekanslarındaki müzikler oyuncuyu destekler nitelikte. God of War’un müzikleri Bear McCreary tarafından bestelendi.

 

God of War’daki popüler parçalar:

God of War

Ashes

God of War Müzik Albümü

 

DOOM (2016) – BFG Division

 

 

Etrafınız onlarca canavar ve yaratıkla sarılıyken adrenalininiz yeterince yüksek değilmiş gibi bir de yukarıdaki müziğin araya girmesiyle birlikte adrenalin katsayınızın yaklaşık beş katına çıktığını söylemek yalan olmaz. Tabii bu durumun oyunun oynanışına bir engel değil aksine bizi daha da oyuna çektiğini belirtmekte de yarar var.

DOOM oyunu ile birlikte listemizin sonuna geldik sevgili okurlar. Sizin de önereceğiniz ya da “Listede bu da olmalıydı” dediğiniz bir müzik varsa yorumlar kısmından bizlere bu müzikleri bildirmekten çekinmeyin. Bu ve bunun gibi içerikleri kaçırmamak için bizi takipte kalmayı da unutmayın.

 

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.