e
sv

MSI RTX 3080 Ekran Kartına Sahip Laptoplarını Tanıttı

msi rtx 3080 laptoplarini tanitti MYY8Vqig | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MSI RTX 3080 Ekran Kartına Sahip Laptoplarını Tanıttı

Gizemli Babil mitolojisinin beşiğinden öteki tüm rablerin anası ejderha tanrıça Tiamat, MSI’ın sanal aktifliği MSIology ile yine canlanıyor! Şirket bu aktiflikte 35.yılını özel güçlü oyun laptopu GE76 Raider Dragon Edition Tiamat ile kutladı. Ayrıyeten MSI, RTX 3080 ekran kartına sahip laptoplarını da tanıttı . Oyun devinin “Dev Şok Dalgası” ismini verdiği aktiflik, destansı ortamı ve başarısı ile dünyanın her yanından izleyicilerin ilgisini topladı.

RTX 30 serisi grafikler ile yapay zeka ihtilali MSI Gaming laptoplarla birlikte geliyor

MSI, 2021 başında GE, GS, GP ve GF serisi eserlerinde en süratli ekran kartını kullandı. MSI laptop ile gelen GPU performansı sayesinde oyun tecrübesi sinematik bir karaktere bürünüyor! GeForce RTX 3080 grafikleri, NVIDIA’nın 2.nesil RTX mimarisi olan Ampere sayesinde oyun tutkunlarının her vakit aradıkları ultra performansı sunuyor. Bu grafik işlemcilerde en gerçekçi Ray Tracing hesapları için çığır açan RT çekirdekleri ve yeni stream işlemcilerinin yanı sıra en yeni yapay zeka teknolojisi için Tensor çekirdekleri mevcut.

MSI ayrıyeten Intel ve NVIDIA ile güç birliği yaptı. CPU’nun grafik işlemciye tam erişim sağlayarak FPS kıymetlerini %5-10 ortasında arttırmasına yardımcı olan “Resizable Bar teknolojisi” de oyun tecrübesini bir üst düzeye taşıyan bu MSI eserlerine adapte edildi.

WiFi 6E Dayanağı

Optimal internet temasının gitgide artan değerini yansıtan yeni MSI eserleri, pazara 6 GHz bandında çalışan WiFi 6E ile bir sefer daha öncülük ediyor. Bu kablosuz irtibat teknolojisi görüntü akışları, sanal gerçeklik ve öbür kablosuz tecrübelerde çok daha süratli net data iletimi imkanı sunmakta. Aktiflik sırasında MSI birebir vakitte MSI Creator Center yazılımının yeni fonksiyonlarını de tanıttı. Microsoft Azure Cloud ile yapılan işbirliği sayesinde yeni versiyonda yapay zeka kullanılarak kullanıcı senaryoları hesaplanıyor ve karmaşık mühendislik işleri için sistem optimize ediliyor.

MSI GE Raider Serisi

Bu anlatılmamış öykü ve mistik canavarlar, GE76 Raider Dragon Edition Tiamat’ın kasası üzerinde sınırsız gücün sembolü olarak harika bir gravür halinde kazılı! Tıpkı efsanevi GE76 ve GE66 Raider serileri üzere, GE serisi de hem Mystic Light ile göz kamaştırıcı bir dizayna, hem de inanılmaz performansa sahip. En yeni RTX 3080’e kadar grafikler ve Intel Core i9 işlemcilere ek olarak, bir oyun laptopunda birinci kere göreceğiniz yeni Wi-Fi 6E ile geliyor. Böylelikle temas avantajına da sahip olacaksınız. Oyun tutkunuzun sisteminizi çok ısıtmasını engellemek için GE serisinde MSI Cooler Boost 5 kullanıldı. 6 heat pipe ve 2 fan sayesinde laptopunuzu süratle soğutmak için daha fazla hava akımı üretiliyor.

Yeni GS66 Stealth

Eşsiz ince profilli tasarımı ile GS66 Stealth, içindeki oyuncuyu gizlemek isteyen iş insanları için eksiksiz bir kamuflaj. iF Tasarım Mükafatı ve Red Dot 2020 üzere birçok mükafata sahip, yüksek kaliteli “Keskin ve simsiyah” tasarımı ile GS66 Stealth en yeni GeForce RTX 30 serisi grafik işlemci ile donatıldı. Bu GPU ile gelen DLSS AI teknolojisi, oyunları 4K çözünürlükte, Ray Tracing ve 60 FPS dayanağı ile en gerçekçi görseller eşliğinde oynamanıza imkan tanıyor. GS66 ayrıyeten Intel’in 8 çekirdekli en şimdiki işlemcileriyle donatıldı.

Ek olarak GS66, Cooler Boost Trinity+ sistemi, 0.1 mm’lik dünyanın en ince, keskin kenarlı fan kanatları, son derece akıcı 300 Hz IPS düzeyi ekranı ve bir laptopta şu ana kadar görülen en yüksek kapasiteye sahip 99.9 WHr bataryası ile gittiğiniz her yerde azamî performansta ve kesintisiz çalışmaya ve oyuna imkan tanıyor. Bunlara ek olarak True Color 3.0 teknolojisi ve 1+2 Matrix Ekran takviyeli Surround çoklu ekran imkanına da sahip.

 

GP66 & GP76 Leopard Oyuncular ve Mühendisler için

MSI, yesyeni GP66 & GP76 Leopard’ı sunar. Hem günlük işlerinizi, hem de en talepkar mühendislik projelerinizi rahatlıkla kaldırabilecek bu canavarın yeni kasası son derece sade ve mütevazı olabiir. Lakin GP Leopard artık eskisinden de güçlü. GP66 ve GP76 Leopard, GeForce RTX 3080’e kadar grafikler ve en yeni Intel Core i7 işlemciler ile gerçek süreç ve render gücünü ortaya koyuyor. Yine düzenlenen kapsamlı giriş-çıkışları ile tüm data transferlerini ve manzara çıkışlarını destekliyor. Ayrıyeten en gerçekçi ve gerçek görsellerle 8K çözünürlüğe kadar dayanak veriyor. Böylelikle en karmaşık ve ayrıntılı mühendislik projelerinizi bile rahatlıkla tamamlayabileceksiniz.

Dünyanın En ince 15″ Oyun Laptopu: STEALTH 15M

Laptoplar ortasında öne çıkan yeni bir model de dünyanın en ince 15 inç gaming laptopu olan Stealth 15M. Ultra taşınabilir özellikleri ile kentli bir biçimden esinlendi. İnanılmaz gücünü yalnızca 1.7 kg tartısındaki ve 16.15mm inceliğindeki kasasının içinde gizliyor. Ayrıce 5 GHz’e kadar sürate sahip 11.nesil Intel H serisi işlemci ile gelen birinci oyun laptopu olma özelliğine sahip. GeForce RTX 30 serisi grafikleri ile Stealth 15, genç profesyonellerin hem günlük işlerinde, hem de oyun seanslarında fırtına üzere esmesine yardımcı olacak.

RTX 3080 Tekno Deha
GF75 ve GF65 Thin

Oyuncuların gereksinimi olan temel özellikleri tercih edenler için, ince ve hafif GF75 ve GF65 Thin serileri, hem şık, hem de daha ulaşılabilir oyun laptopları olarak öne çıkıyor. GF Thin serisi, Intel Core i7 işlemci ve GeForce RTX 30 serisine kadar grafiklerle güçlü bir donanıma sahip. 144Hz IPS düzeyi panel ve ince çerçeveli ekran ile daha evvel oyunları keskin imajlar eşliğinde oynama imkanı sunuyor.

Creator 15: İçerik Üreticiler için

MSI tıpkı vakitte dizayncılar için de çalışıyor. MSI Creator 15, her işte kullanabileceğiniz eksiksiz bir laptop. Bilhassa en güç tasarım işleri için üretildi. Gerçeğine en sadık görseller için her laptop, %100 AdobeRGB renk gamutuna sahip ve Calman tarafından onaylanmış olan 4K True Pixel paneli ile en yanlışsız renklerle çalışmanıza imkan sunuyor. RTX 30 grafikleri ile hızlandırılan Creator 15, görüntü ve 3D animasyon render mühletini büyük ölçüde azaltan bir donanıma sahip. Ek olarak yeni dokunmatik ekranı sayesinde menüler ortasında gezinmeyi kolaylaştırır ve üretkenliğinizi arttırır. 99.9 Watt/saatlik bataryası ve hafifliği sayesinde işinizi uzaktaki stüdyolara yahut müşterinize götürmek de artık çok rahat.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI