e
sv

MSI ’dan 9 Yeni Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı

msidan dokuz yeni oyuncu dizustu bilgisayari SU9pf29u | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MSI ’dan 9 Yeni Oyuncu Dizüstü Bilgisayarı

MSI tarafından CES 2021’de tanıtılan oyuncu dizüstü bilgisayar modelleri sonunda karşımıza çıktı. Donanımsal manada Intel’in 10. kuşak işlemcilerini kullanan modeller, tasarımsal manada da eşsiz özelliklere sahip.

Ejderhanın yine doğuşu: MSI GE76 Raider & Dragon Edition Tiamat

Şirket, 35. yılına özel olarak geliştirdiği MSI GE76 Raider & Dragon Edition Tiamat, özel bir dizayna sahip. Tiamat birinci olarak şirket sanal aktifliği olan MSIology ile karşımıza çıktı. Model ismini Babil mitolojisinde tüm ilahların anası olarak görülen Ejderha Tiamat’tan ismini alan model, özel bir ejderha kabartmasına sahip.

MSI Tekno Deha

GE76 Raider & Dragon Edition Tiamat özellikleri

İşlemci tarafında Intel 10. kuşak Core i9-10980HK ile gelen dizüstü bilgisayar, 17,3 inç ekran büyüklüğüne sahip. Modelin UHD ve FHD olmak üzere iki başka çözünürlük seçeneği bulunuyor. Tiamat, RAM olarak ise DDR4 teknolojisine sahip 64 GB RAM ile donatılmış durumda.

Grafik kartı olarak ise GeForce RTX 3080 ve RTX 3070 modelleri bu üst düzey işlemciye eşlik ediyor. Bu yeni grafik kartları 2. jenerasyon RTX mimarisi olan Ampere sayesinde daha yüksek performans kıymetleri sunuyor.

Şirket, Intel ve Nvidia ile yaptığı işbirliği sayesinde CPU’nun grafik işlemciye tam erişimini sağlayan Resizable Bar teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Bu teknoloji sayesinde FPS pahaları yüzde 5 ile 10 ortasında artış gösteriyor.

MSI Tekno Deha

Wi-Fi 6E standardına sahip olan model, soğutma için de GE serilerinde kullanılan Cooler Boost 5 ile karşımıza çıkıyor. Bu sistemde 6 soğutma borusu ve 2 fan oyuncu dizüstü bilgisayarınızın çok daha stabil bir ısıda çalışmasını ve süratle soğumasını sağlıyor.

Klavye tasarımı ise Steelseries tarafından yapılmış olan MSI GE76,  keskin çizgili tasarımı ve altın renginde ayrıntılarıyla öneçıkıyor.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.