e
sv

Motorola Nio 5G Ayrıntıları Ortaya Çıktı

motorola nio 5g icin birtakim ayrintilar ortaya dokuldu RuOgrK9u | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Motorola Nio 5G Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Motorola’nın yeni geleceği söylenen Nio modeli için kimi özellikler belirli oldu. Daha evvel tez ve sızıntılar ile telefon hakkında bilgi edinmiştik. Artık ise telefon FCC tarafında göründü. Almanya’daki birtakım kaynaklar telefonun Nio olarak adlandırılacağını söylemişti. FCC’de ise Motorola’nın yeni telefonunun aygıt numarası XT2125-4 olarak kayıtlara geçiyor. Motorola Nio 5G hakkında neler biliyoruz?

Motorola Nio eski modellere göz kırpıyor

FCC tarafında ortaya çıkan telefonların kimi özellikleri direkt onaylanmış oluyor. O denli de oldu. Motorola Nio 5G özelliğinin yanında Moto G 5G Plus modelinde kullanılan 5.000 mAh’lik bataryaya sahip olacak. Model numaralarından telefonda kullanıcılacak donanımlar da ortaya çıkıyor. Örneğin MC-20X model numaralı şarj aygıtı, evvelki raporlara nazaran 20W bir aygıt olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonda bunun yanı sıra USB-C irtibat noktası ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor. İsminde da yer alan 5G takısıyla birlikte, süratli bir internet tecrübesi sunmayı vadeden telefon, Bluetooth 5.1 ile donatıldı. Qualcomm’un Snapdragon 865 standart sürümünün kullanılacağı aktarılıyor ve 7 nm üretim sürecinden çıkıyor.

Telefonun öbür özellikleri şu halde:

Motorola Nio 5G teknodeha

Telefonun şu anda test evresinde olduğu ve ekran tarafında 105 Hz yenileme suratı ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlandığı aktarılıyor.

Bu sayı değişik zira 90 Hz ekrana sahip bir telefon 30/60 fps’lik bir görüntüyü kullanıcıya izletebiliyor. 120 Hz tarafına çıkıldığında ise kullanıcılar 24 fps’ye ulaşabiliyor. Kare suratları yenileme suratlarının birbirine oranlanmış olması gerekiyor lakin 105 Hz uyarlanabilir üzere duruyor. Yani aslında 105 Hz değil de 90 Hz bir ekran bizleri karşılayabilir. Elbette bu bir kestirim.

TechnikNews tarafında yer alan haberde, telefonun 1080p ekran çözünürlüğüne sahip 6.7 inç boyutlarında olması bekleniyor. Motorola’nın yeni telefonunda 8 GB RAM/ 128 GB depolama alanı sunulacak ve işlemci tarafında Snapdragon 865 kullanılacak. Telefonun tıpkı vakitte 12 GB RAM/128 GB depolama seçeneğinin de sunulacağı aktarılıyor.

Bu yeni telefonun art tarafında bizleri OmniVision OV64B sensörünün yer aldığı 64 Megapiksel bir ana kamera karşılayacak. Ana kameraya, 16 Megapiksellik ultra geniş açılı kamera ve 2 Megapiksellik derinlik sensörü eşlik edecek. Ön tarafta konumlandırılan kamera ise 8 Megapiksellik bir kamera ve ona 16 Megapiksellik ultra geniş açılı kamera eşlik edecek.

Motorola’nın yeni telefonu 2021 yılının birinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI