e
sv

Motorola ‘nın Snapdragon İşlemcili Yeni Telefonu Edge S duyuruldu!

snapdragon islemcili motorola edge s duyuruldu QPVjDCyF | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Motorola ‘nın Snapdragon İşlemcili Yeni Telefonu Edge S duyuruldu!

Motorola Snapdragon işlemcili yeni akıllı telefonu Edge S‘i tanıttı. Teknik özellikleri ve tasarımı ile dikkat çeken aygıt, 680.000 AnTuTu puanı ile öne çıkıyor. İşlemci gücü ve şık tasarımı ile göz dolduran Edge S, 5G dayanağı sayesinde yüksek ilişki suratı vaat ediyor.

Motorola Edge S, yüksek hız vaat ediyor

Snapdragon 870 işlemciden gücünü alan Motorola Edge S, genişletilmiş sanal bellek teknolojisini kullanıyor. Tıpkı vakitte 8GB bellek yer alan telefonda verimliliği yüzde 25 artıran Turbo UFS3.1 teknolojisi de yer alıyor.

5G ve Wi-Fi 6 takviyesine sahip aygıt, anten dizisine ahenk sağlayabilen  Akıllı Anten ve MAAT çift kanallı dinamik otomatik ayarlama teknolojisi kullanıyor. Bu sayede Motorola Edge S, zayıf alanlarda daha âlâ sinyaller sağlamayı vaat ediyor.

21:9 ultra geniş ekran dizaynına sahip akıllı telefon 90 Hz kıymetinde yüksek yenileme suratı, HDR 10 ve DCI-P3 renk gamını destekliyor. Ek olarak 5000 mAh pil kapasitesi bulunan aygıt uzun mühlet kullanım ömrü sunuyor.

Snapdragon işlemcili Motorola Edge S duyuruldu

Kamera özellikleri ile de dikkatleri üzerine toplayan aygıt, 64 MP ana kamerası, 16 MP 121 derece ultra geniş kamerası ve 2 MP makro kamerası ile Üçlü Art kamera yapısına sahip. Ek olarak telefonda ön tarafta ise 16 MP ana kamera ve 8 MP 100 derece ultra geniş kamera bulunuyor.

Ayrıyeten mahallî şahsileştirmeye ve yapay zekaya odaklanan Edge S’te, MYUI donanımı yer alıyor. MYUI, sağ tarafta yer alan özel bir düğme aracılığı ile sıhhat koduna tek dokunuşla erişim ve, kalp bilgileri, tek parmakla bölünmüş ekran ve başka yaygın fonksiyonları destekliyor.

Snapdragon işlemcili Motorola Edge S duyuruldu

Ek olarak MYUI’nin 2300 şahsileştirilmiş kombinasyonu evvelden ayarlı olarak geliyor ve  çoklu ses denetimini destekliyor; Birebir vakitte, MYUI uyarlanabilir performansı, akıllı sahne yüklemesini ve öteki fonksiyonları de destekliyor.

Benzer makaleler için: teknodeha.com