e
sv

MIUI 12.5 duyuruldu! İşte özellikleri

miui 125 duyuruldu iste ozellikleri gTea3sju | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MIUI 12.5 duyuruldu! İşte özellikleri

Xiaomi bugün Çin’de en son amiral gemisi telefonu olan Mi 11 serisinin yanı sıra MIUI 12.5 isimli özel arayüzünün en son sürümünü tanıttığı büyük bir aktiflik gerçekleştirdi. Bir müddettir konuşulan ve bizim de gündemimizde büyük yer tutan MIUI 12.5 özellikleri belirli oldu.

MIUI 12.5 özellikleri: Kullanıcılara neler sunuyor?

MIUI 13 yerine neden 12.5 üzere bir sürüm geldiğini merak edenler için, bu türlü orta bir sürüm gelmesinin nedenleri ortasında 12.2 güncellemesinde kullanıcıların karşılaştığı sıkıntılar olduğunu da belirtelim.

MIUI 13 tarafında beklenen büyük değişikliklere hazırlık olarak değerlendirilebilecek bu orta sürümde genel manada güvenlik yamaları, optimize edilmiş uygulama sürece üzere özellikler geliyor. Bunların yanı sıra bildirim alma ve aygıtın bağlı olduğu Windows aygıtlar ortasında geçişler yapmanın daha kolay bir hale geldiği aktarılıyor.

MIUI 12.5

Yeni sürümde gözle görülür en büyük değişiklik elbet tasarım tarafında oldu. Dizaynda daha estetik ve göze hitap eden bir değişiklik yaşandı. Aktiflikte iOS 14 ve MIUI 12.5 arayüzleri karşılaştırıldı. Arayüz tarafında tezli olduğu görülen Xiaomi’nin yeni sürümünde yüzde 20 daha az bellek harcaması, yüzde 25 daha az güç kullanması ve art planda bellek kullanımı noktasında ise ortalama yüzde 35 oranında azalma olduğunun altı çiziliyor.

MIUI 12.5

Yeni arayüz ile birlikte kullanıcılar birebir vakitte daha inançlı bir tecrübe yaşayacak. Uygulamaların kullanıcının pozisyonuna, özel datalara yahut telefon içindeki başka hareketlerin izlenmesi engellenebilecek. Bu sayede kullanıcıların hassas bilgileri kaydedilmemiş olacak.

Bu sürüm ile kullanıcılara haptic dokunma teknolojisi de sunuluyor. Böylece daha düzgün bir dokunma tecrübesi arayüz ile birlikte sunulacak. Bu bağlamda MIUI 12.5, titreşim motoru ile uyumlu çalışarak ekranda dokunduğunuz yere nazaran farklı dokunmatik geri bildirimleri sizlere sunacak.

Güncelleme alacak telefon modelleri

–Xiaomi Mi 10,

–Xiaomi Mi 10 Pro,

-Xiaomi Mi 10 Ultra,

-Xiaomi Mi 10 Youth Edition,

-Redmi K30,

-Redmi K30 5G,

-Redmi K30 Pro 5G,

-Redmi K30i 5Gv,

-Redmi K30S Ultra,

-Redmi K30 Ultra,

–Xiaomi Mi 9,

-Xiaomi Mi 9 SE,

-Xiaomi Mi CC9e,

–Xiaomi Mi CC9 Pro,

-Redmi K20,

-Redmi K20 Pro,

-Redmi 10X 5G,

-Redmi 10X Pro 5G,

–Redmi Note 9 5G,

–Redmi Note 7,

-Redmi Note 7 Pro.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI