e
sv

Minecraft Earth Oyunu Koronavirüse Yenildi

fiyatsiz minecraft oyunu koronaviruse yenildi qlEyBOlz | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Minecraft Earth Oyunu Koronavirüse Yenildi

Minecraft, kolay grafik yapısına karşın, oyun dünyasında en çok istek gören oyunlardan biri. Microsoft’un sahibi olduğu Mojang Studios tarafından geliştirilen oyunun argümanlı bir versiyonu ise son günlerini yaşıyor. Buna nazaran Microsoft, ücretsiz Minecraft Earth oyunu için pandemi şartlarında daha fazla kaynak ayırmak istemiyor.

Ücretsiz Minecraft, artırılmış gerçeklikte istediğini alamadı 

Pokemon Go ile başlayan taşınabilir oyunlarda artırılmış gerçeklik çılgınlığı için, Mojang Studios’da Minecraft Earth oyununu, 2019 yılında duyuruldu. Minecraft Earth, aslında Android tarafında hala geliştirmeler yapılan ve pandemi öncesi beğeni toplayan bir oyundu.

Fakat artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanarak, sokakta Minecraft oynamayı teşvik eden oyun, uzun müddettir beklenen ilgiyi görmüyor. Microsoft ise savlı oyun için sıkıntı bir karar aldı ve 30 Haziran’da uygulama marketlerinden kaldırmaya karar verdi.

Karşımızda artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan ücretsiz bir Minecraft oyunu olsa da, oyun için ödemelerle para harcamanız gerekiyordu. Microsoft ise Minecraft Earth’te para harcayan herkese Minecraft‘ın uygun bir kopyasını verecek. Mojang Studios ise bu bağlamda  oyun içinde fiyatlı içerikler için kimi düzenlemeler yaptı.

Minecraft Earth Oyunu Koronavirüse Yenildi

Minecraft Earth için yeni oyun içi düzenlemeler yapıldı

Buna nazaran Minecraft Earth içinde gerçek para süreçlerinin kaldırıldı. Yakut maliyetlerini kıymetli ölçüde düşürüldü. Üretim ve eritme için vakit ihtiyaçlarını azaltıldı.

Kullanılmayan personelliği ve eritme takviyeleri tıpkı düzeydeki yarıçap artışlarıyla değiştirildi. 5 Ocak – 30 Haziran ortasında oturum açan oyunculara ise bir dizi karakter oluşturucu öğesi verilecek.

Ücretsiz Minecraft olarak dikkat çeken oyun, 30 Haziran‘da kapanacak ve bu tarihten sonra indirilemeyecek. 1 Temmuz tarihinde ise Character Creator ve Minecoin yetkileri dışındaki tüm oyuncu dataları silinecek.

Minecraft Earth Oyunu Koronavirüse Yenildi

Oyunda yakut bırakılan oyuncularrın bu yakutları ise Minecraft‘ın konsol ve PC sürümlerinde fiyatlı öğeler satın almak için Minecoin‘e dönüştürülecek.

Oyunun sunucuları 26 Nisan’a kadar çalışmaya devam edecek. Bilhassa iOS tarafında hayli beğenilen oyun, tahminen de pandemi koşullarının hafiflemesiyle yine Microsoft tarafında bir talih bulabilir. ÜcretsizMinecraft Earth, artırılmış gerçeklik oyununu denediniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI