e
sv

Milli Hava Savunma Sistemi HİSAR-A+ Gün Yüzüne Çıktı!

yasam hisar a ve hisar o gelistirildi teknodeha.com .pnh | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yerli ve Milli Hisar A+ Hava Savunma Sistemimiz;

Milli hava savunma sistemimiz Hisar A‘nın başarısından sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın yaptığı önemli açıklamada TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tarafından, yani ROKETSAN ve ASELSAN markalarının iş birliği ile üretilen Hisar A+ hava savunma sistemi geliştirildi.

 

Milli Hava Savunma Sistemi HİSAR-A+ Gün Yüzüne Çıktı!

 

Hisar A+ Nasıl Olacak?

Yapılan açıklamada TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE)‘nin ürettiği Hisar A+ hava savunma sisteminin testleri başarılı geçtiği belirtildi.

Yapılan kilitlenme ve vuruş testlerinde yüksek hızlı uçak hedefini, uzak mesafeli menzilde başarı ile vurduğu açıklandı.

 

Milli Hava Savunma Sistemi HİSAR-A+ Gün Yüzüne Çıktı!

 

Hisar A+ Envantere Girmeye Hazır Mı?

Verilen bilgiye göre Hisar A+, ASELSAN ve Roketsan iş birliği ile yerli ve milli olarak üretildi. Yapılan testleri de başarılı şekilde tamamlanan hava savunma füze sistemi Hisar A+, envantere girmeye hazır hale geldiğini açıkladı.

 

Milli Hava Savunma Sistemi HİSAR-A+ Gün Yüzüne Çıktı!

 

Verilen bilgiye göre Hisar A+‘ın önleme merkezi 15 kilometre civarında iken, önlem irtifasının ise 8 kilometre olması ile birlikte 360 derece dönebilme etkinliği sağladığı açıklandı. Ayrıca Hisar A+‘ın hızlı bir şekilde konuşlanabilme, kısa sürede reaksiyon verebilme özelliği ve hızlı mevzi değiştirme kabiliyetleri de bulunuyor.

 

Peki Hisar A+ Aynı Anda Kaç Tane Ve Hangi Hedefleri Vurabiliyor?

Hisar A+ Hava savunma füze sistemi, 6 hedefe aynı anda angajman ve ateşleme yeteneğine sahip olarak üretildi. Ayrıca Hisar A+, sabit ve döner kanatlı uçakları, seyir füzelerini, insansız hava araçlarını ve havadan karaya atılan füzelere karşı koruma sağlayabiliyor. Ayrıca sabit birliklerin ve hareketli zırhlı birliklerin korunmasını da sağlayabilecek teknolojiler ile donatılmış durumda.

 

Hisar A+’ın Envantere Girmeden Önceki Kabul Testi;

 

Sitemizde benzer makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI